Звернення з приводу вбивства активіста з Бахмуту Артема Мірошниченка

НОВОСТИ ВОСТОКА

До Президента України В. Зеленського
6 грудня помер волонтер, проукраїнській діяч Артем Мирошниченко, мешканець м. Бахмут, який тиждень перебував у комі після жорстокого нападу. 29 листопада його по звірячому побили підлітки 16 та 17 років, які займаються бойовими мистецтвами. Причиною агресії стала громадянська позиція Артема, а саме – та обставина, що на запитання нападників він відповів українською мовою.

Одного із зловмисників – Миколу Барабаша, студента місцевого педагогічного коледжу, затримали наступного дня. Є два відео з камер спостереження, де можна побачити, що він саме вбивав Артема: бив вже непритомну людину головою по бетону. Є заяви вбивці на суді, що він був напідпитку, на Артемі відпрацьовував удари, і що він не розуміє української – тому йому потрібен перекладач. Суддя Артемівського міськрайонного суду Олександр Любчик вирішив, що для вбивці цілком достатньо домашнього арешту.

Ми, “Українська Народна Рада Донеччини та Луганщини”, та всі, що нижче підписалися, вважаємо вбивство Артема Мірошниченка черговим злочином проти України, продовженням війни проти українського Донбасу, жертвами якої стали Дмитро Чернявський, Володимир Рибак, Володимир Наумов, Іван Пантелєєв, та десятки інших патріотів України з Донеччини та Луганщини.

Вимагаємо:

1. Негайного арешту вбивці,

2. Проведення розслідування слідчою групою МВС та Генпрокуратури,

3. Звільнення керівництва Бахмутського педагогічного коледжу та проведення переатестації всіх педагогів комісією Міносвіти,

4. Оприлюднення даних МВС щодо кількості нападів на Донбасі через українську та через російську мову – за 29 років української незалежності.

5. Оприлюднення офіційної статистики щодо вчинення злочинів з мотивів переслідування за проросійську громадянську позицію, і так само – нападів через прояви проукраїнської громадянської позиції – на активістів, волонтерів, учасників АТО та ООС, добровольців.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …