Site icon Переселенцы

Звернення з приводу вбивства активіста з Бахмуту Артема Мірошниченка

До Президента України В. Зеленського
6 грудня помер волонтер, проукраїнській діяч Артем Мирошниченко, мешканець м. Бахмут, який тиждень перебував у комі після жорстокого нападу. 29 листопада його по звірячому побили підлітки 16 та 17 років, які займаються бойовими мистецтвами. Причиною агресії стала громадянська позиція Артема, а саме – та обставина, що на запитання нападників він відповів українською мовою.

Одного із зловмисників – Миколу Барабаша, студента місцевого педагогічного коледжу, затримали наступного дня. Є два відео з камер спостереження, де можна побачити, що він саме вбивав Артема: бив вже непритомну людину головою по бетону. Є заяви вбивці на суді, що він був напідпитку, на Артемі відпрацьовував удари, і що він не розуміє української – тому йому потрібен перекладач. Суддя Артемівського міськрайонного суду Олександр Любчик вирішив, що для вбивці цілком достатньо домашнього арешту.

Ми, “Українська Народна Рада Донеччини та Луганщини”, та всі, що нижче підписалися, вважаємо вбивство Артема Мірошниченка черговим злочином проти України, продовженням війни проти українського Донбасу, жертвами якої стали Дмитро Чернявський, Володимир Рибак, Володимир Наумов, Іван Пантелєєв, та десятки інших патріотів України з Донеччини та Луганщини.

Вимагаємо:

1. Негайного арешту вбивці,

2. Проведення розслідування слідчою групою МВС та Генпрокуратури,

3. Звільнення керівництва Бахмутського педагогічного коледжу та проведення переатестації всіх педагогів комісією Міносвіти,

4. Оприлюднення даних МВС щодо кількості нападів на Донбасі через українську та через російську мову – за 29 років української незалежності.

5. Оприлюднення офіційної статистики щодо вчинення злочинів з мотивів переслідування за проросійську громадянську позицію, і так само – нападів через прояви проукраїнської громадянської позиції – на активістів, волонтерів, учасників АТО та ООС, добровольців.

Exit mobile version