Звернення ВПО та учасників АТО/ООС з вимогою фінансування кредитних програм

Документы

Кабінет Міністрів України
Прем’єр-міністру України
Гончаруку О.В.
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Шановний, Олексію Валерійовичу!

Ми, внутрішньо переміщені особи та учасники АТО / ООС, звертаємось до Вас з вимогою здійснити фактичне перерахування запланованих коштів на рахунки Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву за програмами «Доступне житло» та пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла.

Відповідно до ініціативи Президента України Зеленського В.О. змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшено або встановлено асигнування за бюджетними програмами:

  • 2751190 «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» на суму 300 млн. грн;
  • 2751390 «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла» на суму          200 млн.грн.

         Для розподілення виділених коштів 27 листопада 2019 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 980, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла. Вказаний порядок передбачав видання пільгових кредитів в поточному році.

         Після цього, одержувачем коштів Державною спеціалізованою фінансовою установою “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” розпочались активні дії по формуванню списку осіб які мають право та бажання прийняти участь у вказаних державних програмах.  Тільки за 3 дні прийому заявок програми довгострокового кредитування від учасників АТО/ООС та ВПО надійшло понад 10 000 анкет.

         13 грудня 2019 року відбулося засідання Комісії Мінрегіону з розгляду пропозицій щодо формування переліку осіб, що претендують на  отримання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла, та переліку осіб, що у поточному році отримають державну підтримку для будівництва (придбання) доступного житла було схвалено перелік одержувачів державної підтримки, інформація про яких була розміщена на офіційному сайті Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”.

         Особи, що увійшли до переліку, оприлюдненому на сайті Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, почали  шукати житло, зібрали пакети документів, уклали попередні угоди на придбання житла, багато хто залишив завдаток, вже позичив гроші на внесення першого внеску або внесення свого внеску у розмірі 50% за програмою «Доступне житло».

         Співробітники Державної спеціалізованої фінансової установи  “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” приклали багато зусиль в підготовці до реалізації цієї програми, та обробили сотні наданих документів.

Потенційні учасники – ВПО, участники АТО/ООС, – які зазнали страждань, значних майнових втрат внаслідок війни на Сході, дискримінації та утисків, можуть знов втратити гроші, не за своєї провини, а з провини держави.

 Зрив фінансування та реалізації програми у поточному році підірве довіру людей до нового складу Кабінету Міністрів України, особисто до Вас, як до глави Уряду та до Президента України Зеленського В.О.

Для того, щоб здійснити вчасно перерахунок коштів на рахунки заявників, а заявникам здійснити заключення договорів купівлі-продажу житла, вимагаємо здійснити перерахунок коштів на рахунки Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву до 20 грудня 2019 року!!!

         Також звертаємость до Вас з проханням взяти під особистий контроль фінансування вказаних програм.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …