Пятница, 9 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
Звернення Голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного щодо початку бюджетного процесу-2021
9:21, 16 сентября 2020

Звернення Голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного щодо початку бюджетного процесу-2021


Шановні друзі, колеги!

Уважно вивчив проєкт Державного бюджету України на 2021 рік, поданий Урядом до Верховної Ради. Спершу – короткий аналіз за «нашими» статтями. У проєкті в межах потреби передбачено видатки на покриття витрат за діючими договорами громадян з Держмолодьжитлом за програмами часткової компенсації та здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Також закладено кошти на збільшення статутного капіталу Держмолодьжитла на 25 млн грн. Це дасть можливість видати близько 30 кредитів молодим сім’ям.

Разом з тим, коштів на виконання програми «Доступне житло», в черзі на участь у якій перебувають 16 тисяч українців, не передбачено, і це надзвичайно погано. У загальному фонді Держбюджету-2021 не закладено і кошти на пільгове житлове кредитування учасників АТО і ВПО під 3% річних.

До останнього моменту ми сподівалися, що у проєкті бюджету країни знайдуть місце видатки на ці програми, життєво необхідні сотням тисяч сімей, які не можуть самотужки придбати житло. Але…

Чи здивований я фактом відсутності грошей? Ні. Уже не перший рік чиновники не звертають політичної уваги на потребу українців у власному доступному житлі. При цьому в проєкті бюджету-21 традиційно не забули про потреби, скажімо, народних обранців. Із року в рік у казні держави знаходяться гроші на компенсації народним депутатам за винайм житла, навіть тим, які не потребують такої допомоги. Але держава не має права забувати про інші категорії своїх громадян, які відчувають не меншу потребу мати свій дах над головою.

Хочу зробити ремарку: така ситуація частково є наслідком байдужості самих людей. Коли нам виділяють мізерні 14 млн грн на кредити уч. АТО і ВПО, то в перші хвилини з початку онлайн-реєстрації отримуємо близько 1000 заявок на участь у програмі. А створену активістами петицію до Президента щодо відновлення програм Держмолодьжитла підписало за місяць значно менше громадян. А на акції з підтримки програм виходить щонайбільше півсотні учасників… Звідси й виникає логічне питання у влади і суспільства: а чи справді потрібні людям житлові програми? Чи збираємося ми складати руки і спостерігати, як розвивається ситуація? Ні.

Продовжуємо працювати з місцевими бюджетами, з лідерами самоврядування, особливо тими, які розуміють необхідність розвивати житлові програми для мешканців своїх громад.

Користуючись нагодою, бажаю швидкого одужання і довгих років плідної праці Геннадію Кернесу, Харківському міському голові, за керівництва якого Харків став лідером і прикладом для всієї країни за фінансуванням житлових програм для різних категорій, у т.ч. для учасників АТО, ВПО, молоді.

Працюємо ми і з міжнародними інституціями для організації залучення позабюджетних джерел фінансування житлових програм. Наскільки мені відомо, Уряд також має відповідні плани. Чекаємо на позитивні новини ще цього року.Наступне. Згідно з ухваленим на початку вересня законом №3659-д, має бути створене державне акціонерне товариство, державними гарантіями для залучення коштів з метою фінансового наповнення існуючих житлових програм шляхом випуску цінних паперів. Держмолодьжитло співпрацює у цьому напрямку з Міністерством фінансів нашої держави.Але! Ці плани не є підставою відмовитися від видатків на житлові програми у Державному бюджеті!

Що ми робитимемо надалі?

Зараз бюджетний процес переходить на політичний майданчик – проєкт бюджету-2021 розглядатиме Верховна Рада. У зв’язку з цим як голова правління Держмолодьжитла я звертаюся до всіх народних депутатів України, лідерів і представників усіх без винятку політичних сил, як влади, так і опозиції:- Зверніть увагу на критичну ситуацію, що склалася довкола фінансування державних житлових програм! Згадайте свої передвиборчі обіцянки створити широким верствам українців можливість купувати справді доступне житло – і виконайте ці обіцянки!

Сподіваюся, до другого читання проєкт Держбюджету-2021 буде відкоригований в інтересах людей, які обороняють свою Вітчизну, які вимушено переселилися з рідних місць, які хочуть розвивати свою країну, а не їздити попідтинню світами. Почуйте цю потребу, дайте на неї відповідь, шановні народні обранці, – і тоді виходьте до виборців із чистою совістю!

З повагою,
Сергій КОМНАТНИЙ, Голова правління Держмолодьжитла

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска