Звернення до Президента та Прем’єр-міністра України стосовно проєкту Держбюджету 2022

Документы

Всеукраїнська Асоціація Переселенців від імені членів нашої організації публічно звертається до Президента України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністра України Денис Шмигаль з наступним.

Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України подано проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”.

Так, проєктом Держбюджету на 2022 рік не передбачено видатків для реалізації бюджетних програм «Доступне житло» та надання пільгового довгострокового державного кредиту під 3% ВПО та учасникам АТО.

Вказані бюджетні програми вже другий рік поспіль не мають жодного фінансування. Ігнорування цих програм у 2022 році залишає переселенців сам на сам із проблемами пошуку житла та збільшує шанси їх повернення до окупованих територій.

Такою ситуацією користуються інформаційні ресурси окупаційних адміністрацій Російської Федерації при формуванні негативного образу України, як держави, що не бере до уваги проблеми своїх громадян.

Разом з тим, варто відзначити позитивний досвід реалізації Держмолодьжитло зазначених програм у 2017 — 2019 роках, за результатами їх реалізації майже 1000 сімей переселенців отримали підтримку держави на купівлю житла.

Звертаємо Вашу увагу на ситуацію що склалася та просимо сприяння у її вирішенні.______

В той же час, на сьогодні до компетенції народних депутатів та комітетів ВРУ належить підготовка пропозицій до змін у держбюджет 2022. І саме через них ми можемо спробувати внести необхідні нам зміни, тож аналогічні звернення будуть найближчим часом спрямовані і до них.

Прошу всіх небайдужих долучитися до звернення та поширити інформацію!

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …