Звернення до Президента та Прем’єр-міністра України стосовно проєкту Держбюджету 2022

Документы

Всеукраїнська Асоціація Переселенців від імені членів нашої організації публічно звертається до Президента України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністра України Денис Шмигаль з наступним.

Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України подано проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”.

Так, проєктом Держбюджету на 2022 рік не передбачено видатків для реалізації бюджетних програм “Доступне житло” та надання пільгового довгострокового державного кредиту під 3% ВПО та учасникам АТО.

Вказані бюджетні програми вже другий рік поспіль не мають жодного фінансування. Ігнорування цих програм у 2022 році залишає переселенців сам на сам із проблемами пошуку житла та збільшує шанси їх повернення до окупованих територій.

Такою ситуацією користуються інформаційні ресурси окупаційних адміністрацій Російської Федерації при формуванні негативного образу України, як держави, що не бере до уваги проблеми своїх громадян.

Разом з тим, варто відзначити позитивний досвід реалізації Держмолодьжитло зазначених програм у 2017 – 2019 роках, за результатами їх реалізації майже 1000 сімей переселенців отримали підтримку держави на купівлю житла.

Звертаємо Вашу увагу на ситуацію що склалася та просимо сприяння у її вирішенні.______

В той же час, на сьогодні до компетенції народних депутатів та комітетів ВРУ належить підготовка пропозицій до змін у держбюджет 2022. І саме через них ми можемо спробувати внести необхідні нам зміни, тож аналогічні звернення будуть найближчим часом спрямовані і до них.

Прошу всіх небайдужих долучитися до звернення та поширити інформацію!

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …