Звернення до Президента та Прем’єр-міністра України стосовно проєкту Держбюджету 2022

Документы

Всеукраїнська Асоціація Переселенців від імені членів нашої організації публічно звертається до Президента України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністра України Денис Шмигаль з наступним.

Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради України подано проєкт Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”.

Так, проєктом Держбюджету на 2022 рік не передбачено видатків для реалізації бюджетних програм «Доступне житло» та надання пільгового довгострокового державного кредиту під 3% ВПО та учасникам АТО.

Вказані бюджетні програми вже другий рік поспіль не мають жодного фінансування. Ігнорування цих програм у 2022 році залишає переселенців сам на сам із проблемами пошуку житла та збільшує шанси їх повернення до окупованих територій.

Такою ситуацією користуються інформаційні ресурси окупаційних адміністрацій Російської Федерації при формуванні негативного образу України, як держави, що не бере до уваги проблеми своїх громадян.

Разом з тим, варто відзначити позитивний досвід реалізації Держмолодьжитло зазначених програм у 2017 — 2019 роках, за результатами їх реалізації майже 1000 сімей переселенців отримали підтримку держави на купівлю житла.

Звертаємо Вашу увагу на ситуацію що склалася та просимо сприяння у її вирішенні.______

В той же час, на сьогодні до компетенції народних депутатів та комітетів ВРУ належить підготовка пропозицій до змін у держбюджет 2022. І саме через них ми можемо спробувати внести необхідні нам зміни, тож аналогічні звернення будуть найближчим часом спрямовані і до них.

Прошу всіх небайдужих долучитися до звернення та поширити інформацію!

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …