Змінився порядок, за яким переселенці стають на квартирний облік. Як тепер це робити?

НОВОСТИ ВОСТОКА

Більшість вимушених переселенців із Донбасу живе у орендованих квартирах та мріє про власне житло. Перший крок до його отримання за допомогою держави – стати на соціальний квартирний облік, щоб потім долучитись до пільгових програм. На початку вересня Кабмін оновив порядок взяття переселенців на такий облік та зняття з нього. Юридичний порадник для переселенців надав інструкцію стосовно того, як це правильно зробити.

1. Раніше органи місцевого врядування на власний розсуд складали перелік документів. Щось змінилось?

У цьому й полягає головна зміна. Тепер цей перелік чітко визначений наперед і обов’язковий для всіх. Він включає:

  • заяву про взяття на соціальний квартирний облік (зразок знаходиться за посиланням);
  • копії та оригінали документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України заявника та всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним (паспорт, а для дітей до 14 років — копії свідоцтв про народження);
  • копії та оригінали ідентифікаційного коду заявника та всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним;
  • копії та оригінали «довідки переселенця» заявника та всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним;
  • копії та оригінали документів, що підтверджують родинні відносини між членами сім’ї (свідоцтва про народження, свідоцтва про шлюб, свідоцтва про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян);
  • копії документів, що підтверджують право заявника та членів його сім’ї на надання пільг під час взяття на облік;
  • довідки про доходи заявника та членів його сім’ї за попередній рік;
  • відомості про вартість майна, що перебуває у власності заявника та членів його сім’ї на момент взяття на соціальний квартирний облік.

2. Коли питають про майно у власності, то житло на окупованій території треба вказувати?

Ні. Не враховуються майнові права чи права власності на нерухоме майно, розміщене на тимчасово окупованих територіях, на лінії розмежування, а також зруйноване під час проведення АТО.

Право стати на квартирний облік у вас є, якщо у власності немає придатного житла на підконтрольній території.

3. Якщо житло зруйноване під час війни, потрібні якісь документи про це?

Якщо житло зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та стримування збройної агресії Російської Федерації, то потрібно подати копію акту обстеження технічного стану житла (будинку чи квартири).

Цей документ має бути встановленої форми. Шаблон можна подивитись за посиланням.

Йдеться про житло, що знаходиться на підконтрольній Україні території.

4. Якщо на облік стає дитина, яка не має батьків, то потрібні якісь додаткові документи про це?

Потрібні. До заяви про взяття на облік дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, потрібно додати копії документів, що підтверджують цей статус.

5. Як та куди саме треба подавати документи?

Для участі у програмі забезпечення соціальним житлом переселенці мають звернутися особисто з пакетом документів до органу місцевого самоврядування або до центру надання адміністративних послуг за місцем фактичного проживання, зазначеним у довідці переселенця.

Є три способи подати документи:

  • через безпосереднє звернення на прийом до уповноваженого органу;
  • подати онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або інтегровану з ним інформаційну систему в електронній формі (обов’язково знадобиться електронний підпис);
  • поштою з повідомленням про вручення (підпис на заяві має засвідчити нотаріус).
Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …