Жителям ОРДЛО пропонують доправити українські пенсії за 30% від їхньої суми – Резніков

НОВОСТИ ВОСТОКА

Жителям окупованих територій Донбасу пропонують за винагороду доправляти українські пенсії. Про це віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» в інтерв’ю, яке було опубліковано 30 липня.

«Як нам стало відомо, багатьом пенсіонерам на непідконтрольній території пропонують написати доручення на отримання пенсій, і потім їх доставляють – але 70%. 30% залишають собі», – сказав він.

Віцепрем’єр зазначив, що пенсії від Української держави одержують не тільки реальні переселенці.

«Як відомо, ми виплачуємо пенсії внутрішньо переміщеним особам, які мають на це право. Ми прекрасно розуміємо, що за цією процедурою пенсії отримують багато жителів на непідконтрольних територіях, які, навіть якщо і хотіли б, не змогли б переїхати на підконтрольну – у них тут немає житла. Щомісяця ми виплачуємо орієнтовно 3 млрд грн», – пояснив Резніков.

За його словами, «після реінтеграції цих територій» проведуть верифікацію всіх пенсіонерів.

«Розробимо механізм реструктуризації цієї заборгованості й виплачуватимемо», – підкреслив Резніков.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

Заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук у листопаді 2020 року повідомляла в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», що майже половина українців, офіційно зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, насправді живе на окупованій території. Вона уточнювала, що реально на підконтрольну українській владі територію виїхало і проживає приблизно 700–800 тис. людей.

У червні 2021 року міністерка соціальної політики України Марина Лазебна говорила, що серед тих, хто одержує пенсії в Україні, внутрішньо переміщеними особами є 626 тис. людей, хоча відразу було 1,1 млн.

За даними Пенсійного фонду станом на 1 січня 2021 року, всього в Україні понад 11,3 млн пенсіонерів. Середній розмір пенсії – 3507,51 грн.

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …