Заява учасників Суспільної Ініціативи «Донбас — Донбасс»

Документы

7 років війни на Донбасі!

7 років фактично не розпочато національного діалогу щодо пошуку шляхів припинення війни та мирного врегулювання кризи.

Частину України, території Донецької та Луганської областей, переорано військовою технікою, зруйновано обстрілами, поламані долі та знищене майбутнє мільйонів людей.

Десятки тисяч жертв. Економічний занепад. Загроза екологічної та гуманітарної катастроф. Злидні. Відсутність впевненого майбутнього у дітей.

Руйнівна війна продовжує нищити життя та долі, фронтові лінії зіткнення перетворили Донбас на велетенське історичне провалля. Крихкий стан припинення вогню та відновлюване час від часу протистояння руйнують надії. Ситуація ускладнюється пандемією Covid-19, яка стосується Донбасу і усього світу в цілому.

За цей час виросло ціле покоління молодих українців, які не знають що таке мирне життя. Тисячі дітей йшли в перший клас чи на «останній дзвоник» під гуркіт артилерійських канонад.

Усі ми та сотні тисяч наших земляків вимушені були залишити свої домівки та шукати захисту, допомоги та безпеки за межами рідного краю. За це отримали та маємо принизливий статус «переселенці», «біженці», «тимчасово переміщені особи».

Донбас сьогодні – це «кривава геополітична іграшка» в руках певних світових лідерів, що вирішують долю мільйонів громадян України, не переймаючись людськими долями.

Впевнені, що загроза остаточного зриву міжнародних перемовин та припинення поступових кроків щодо досягнення миру на Донбасі матимуть катастрофічні наслідки як для Донбасу, так і для всієї України в цілому.

Війна на Донбасі стала джерелом збагачення та політичної кар’єри окремих політиків та партій, які виборюють владу за рахунок жертв сотень українців.

Які б рецепти для Донбасу не пропонувались політиками з усіх боків, ми переконані в одному: доля Донбасу має вирішуватись з урахуванням думок мешканців та представників регіону.

Адже мільйони жителів Донбасу по обидві сторони так званої «лінії зіткнення» повинні мати право і шанс визначити майбутнє свого рідного краю як мирного, економічно розвиненого, та неконфліктного регіону, як невід’ємної складової України.

Ми вважаємо своєю місією консолідацію усіх здорових сил, чесний та відкритий діалогу для пошуку формули миру та нового майбутнього для українського Донбасу.

Ми заявляємо про розпочату ініціативну роботу щодо об’єднання усіх небайдужих навколо ідеї Мирного Донбасу.

Ми започатковуємо широкий суспільний рух «Донбас-Донбасс», учасники якого, ми впевнені, знайдуть вихід з нинішнього історичного глухого та кривавого кута.

Наші цілі: сприяти прискоренню мирного переговорного процесу, розширенню кола його прихильників і учасників; пропонувати нові та додаткові шляхи і підходи задля досягнення стабільного мирного життя в країні, запобігання виникненню гуманітарної та екологічної катастроф на Донбасі, відновлення соціальних та економічних зв’язків; вимагати поновлення та забезпечення конституційних гарантій і прав громадян тощо.

Закликаємо приєднуватись до нашого руху і взяти в ньому активну участь депутатів всіх рівнів, представників бізнесу і громадських організацій, окремих громадян та міжнародні гуманітарні організації. Ми закликаємо всі миролюбні сили об’єднуватись!

Ми готові до діалогу та активної участі в мирному процесі на всіх рівнях.

Ми переконані: з миру на Донбасі почнеться оновлення, економічне та соціальне зростання України як єдиної, суверенної та незалежної країни!

Донбасу потрібна Україна, а Україні потрібен Донбас!

Миру бути!

1. Адамов Борис, д.е.н., професор, член правління Всеукраїнської ГО «Земляцтво-Рідний Донбас»

2. Батюк Олег, адвокат, правозахисник, заступник голови Громадського об’єднання «Правовий Донбас»

3. Бахтєєва Тетяна, заслужений лікар України, д.мед.н., голова правління Всеукраїнської ГО «Земляцтво-Рідний Донбас»

4. Бондик Валерій, заслужений юрист України

5. Бузаров Андрій, консультант Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м.Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин

6. Губа Сергій, консультант Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м.Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин

7. Джангутінов Марік, голова «Спільноти казахської культури Донбасу»

8. Єрмолаєв Андрій, філософ, керівник Стратегічної групи «Софія»

9. Єрмолаєв Дмитро, філософ, головний редактор журналу «Горизонти Подій», експерт Стратегічної групи «Софія»

10. Зайчиков Сергій, голова ГО «Нова політика на Донбасі»

11. Кузяра Сергій, гірничий інженер, МВА, к.т.н.,

12. Сєднєв Юрій, адвокат, к.юр.н., генерал-майор міліції

13. Скок Віктор, адвокат, співзасновник ГО «Інститут розвитку суспільства через право»

14. Щербина Віктор, д.ф.н., професор, заступник керівника Стратегічної групи «Софія»

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …