Заява учасників Суспільної Ініціативи “Донбас – Донбасс”

Документы

7 років війни на Донбасі!

7 років фактично не розпочато національного діалогу щодо пошуку шляхів припинення війни та мирного врегулювання кризи.

Частину України, території Донецької та Луганської областей, переорано військовою технікою, зруйновано обстрілами, поламані долі та знищене майбутнє мільйонів людей.

Десятки тисяч жертв. Економічний занепад. Загроза екологічної та гуманітарної катастроф. Злидні. Відсутність впевненого майбутнього у дітей.

Руйнівна війна продовжує нищити життя та долі, фронтові лінії зіткнення перетворили Донбас на велетенське історичне провалля. Крихкий стан припинення вогню та відновлюване час від часу протистояння руйнують надії. Ситуація ускладнюється пандемією Covid-19, яка стосується Донбасу і усього світу в цілому.

За цей час виросло ціле покоління молодих українців, які не знають що таке мирне життя. Тисячі дітей йшли в перший клас чи на “останній дзвоник” під гуркіт артилерійських канонад.

Усі ми та сотні тисяч наших земляків вимушені були залишити свої домівки та шукати захисту, допомоги та безпеки за межами рідного краю. За це отримали та маємо принизливий статус “переселенці”, “біженці”, “тимчасово переміщені особи”.

Донбас сьогодні – це “кривава геополітична іграшка” в руках певних світових лідерів, що вирішують долю мільйонів громадян України, не переймаючись людськими долями.

Впевнені, що загроза остаточного зриву міжнародних перемовин та припинення поступових кроків щодо досягнення миру на Донбасі матимуть катастрофічні наслідки як для Донбасу, так і для всієї України в цілому.

Війна на Донбасі стала джерелом збагачення та політичної кар’єри окремих політиків та партій, які виборюють владу за рахунок жертв сотень українців.

Які б рецепти для Донбасу не пропонувались політиками з усіх боків, ми переконані в одному: доля Донбасу має вирішуватись з урахуванням думок мешканців та представників регіону.

Адже мільйони жителів Донбасу по обидві сторони так званої “лінії зіткнення” повинні мати право і шанс визначити майбутнє свого рідного краю як мирного, економічно розвиненого, та неконфліктного регіону, як невід’ємної складової України.

Ми вважаємо своєю місією консолідацію усіх здорових сил, чесний та відкритий діалогу для пошуку формули миру та нового майбутнього для українського Донбасу.

Ми заявляємо про розпочату ініціативну роботу щодо об’єднання усіх небайдужих навколо ідеї Мирного Донбасу.

Ми започатковуємо широкий суспільний рух “Донбас-Донбасс”, учасники якого, ми впевнені, знайдуть вихід з нинішнього історичного глухого та кривавого кута.

Наші цілі: сприяти прискоренню мирного переговорного процесу, розширенню кола його прихильників і учасників; пропонувати нові та додаткові шляхи і підходи задля досягнення стабільного мирного життя в країні, запобігання виникненню гуманітарної та екологічної катастроф на Донбасі, відновлення соціальних та економічних зв’язків; вимагати поновлення та забезпечення конституційних гарантій і прав громадян тощо.

Закликаємо приєднуватись до нашого руху і взяти в ньому активну участь депутатів всіх рівнів, представників бізнесу і громадських організацій, окремих громадян та міжнародні гуманітарні організації. Ми закликаємо всі миролюбні сили об’єднуватись!

Ми готові до діалогу та активної участі в мирному процесі на всіх рівнях.

Ми переконані: з миру на Донбасі почнеться оновлення, економічне та соціальне зростання України як єдиної, суверенної та незалежної країни!

Донбасу потрібна Україна, а Україні потрібен Донбас!

Миру бути!

1. Адамов Борис, д.е.н., професор, член правління Всеукраїнської ГО “Земляцтво-Рідний Донбас”

2. Батюк Олег, адвокат, правозахисник, заступник голови Громадського об’єднання “Правовий Донбас”

3. Бахтєєва Тетяна, заслужений лікар України, д.мед.н., голова правління Всеукраїнської ГО “Земляцтво-Рідний Донбас”

4. Бондик Валерій, заслужений юрист України

5. Бузаров Андрій, консультант Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м.Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин

6. Губа Сергій, консультант Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м.Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин

7. Джангутінов Марік, голова “Спільноти казахської культури Донбасу”

8. Єрмолаєв Андрій, філософ, керівник Стратегічної групи “Софія”

9. Єрмолаєв Дмитро, філософ, головний редактор журналу “Горизонти Подій”, експерт Стратегічної групи “Софія”

10. Зайчиков Сергій, голова ГО “Нова політика на Донбасі”

11. Кузяра Сергій, гірничий інженер, МВА, к.т.н.,

12. Сєднєв Юрій, адвокат, к.юр.н., генерал-майор міліції

13. Скок Віктор, адвокат, співзасновник ГО “Інститут розвитку суспільства через право”

14. Щербина Віктор, д.ф.н., професор, заступник керівника Стратегічної групи “Софія”

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …