Документы

08.10.2020 відбулася презентація чат-боту «Юридичний порадник для ВПО», який вже розпочав свою роботу на платформах Viber та Telegram.

Цей інструмент покликаний вирішити проблеми доступу до кваліфікованої юридичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ на Сході України та внаслідок окупації РФ Кримського півострова.

Чат-бот дозволить отримувати кваліфіковану безоплатну юридичну допомогу в будь-який момент і будь-де.

Він є спільним продуктом швейцарсько-української Програми EGAP та юридичної команди БФ «Право на захист», яка з 2014 року опікується питаннями правового захисту внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та людей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ на Сході України та внаслідок окупації РФ українського півострова Крим.

Велика кількість громадян нині потребують юридичної допомоги, але не завжди мають можливість її отримати. Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Снавер Сейтхалілєв, відзначив під час презентації чат-боту, що сьогодні в Україні близько 1,5 мільйони ВПО, ще близько 5 мільйонів громадян мешкають на тимчасово окупованих територіях на Донеччині і Луганщині та в Криму, і часто не мають доступу до сайтів держструктур та держорганів України, оскільки вони блокуються Росією. «Мінреінтеграції спільно з партнерами робить все можливе, аби завдяки сучасним інструментам комунікації люди могли оперативно та безкоштовно отримати необхідну юридичну допомогу. Я дуже вдячний Програмі EGAP та команді фонду «Право на захист», які реалізували цей чат-бот. Паралельно наше міністерство спільно з Мінцифри також працюють над тим, щоб всі державні послуги були доступні он-лайн на всій території України, включаючи тимчасово окуповані. Запуск чат-боту для ВПО, це важливий крок до paperless держави», — зауважив Снавер Сейтхалілєв.

У чат-боті, окрім відповідей на найбільш поширені запитання від ВПО про перетин кордону, про оформлення документів тощо, можна знайти рекомендацій, як діяти у тих чи інших випадках, подивитись зразки необхідних процесуальних та інших документів, контакти державних установ та організацій, інтерактивні мапи, інфографіку та корисні посилання.

Аби почати працювати з чат-ботом необхідно відсканувати смартфоном QR-код, і порадник через кнопки-підказки допоможе знайти необхідну інформацію. Якщо людина не змогла знайти необхідної інформації, то у неї є можливість через чат-бот зв’язатися з юристами БФ «Право на захист» через гарячу-лінію.

#ЦифроваРеінтеграція

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …