Документы

08.10.2020 відбулася презентація чат-боту «Юридичний порадник для ВПО», який вже розпочав свою роботу на платформах Viber та Telegram.

Цей інструмент покликаний вирішити проблеми доступу до кваліфікованої юридичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ на Сході України та внаслідок окупації РФ Кримського півострова.

Чат-бот дозволить отримувати кваліфіковану безоплатну юридичну допомогу в будь-який момент і будь-де.

Він є спільним продуктом швейцарсько-української Програми EGAP та юридичної команди БФ «Право на захист», яка з 2014 року опікується питаннями правового захисту внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) та людей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ на Сході України та внаслідок окупації РФ українського півострова Крим.

Велика кількість громадян нині потребують юридичної допомоги, але не завжди мають можливість її отримати. Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Снавер Сейтхалілєв, відзначив під час презентації чат-боту, що сьогодні в Україні близько 1,5 мільйони ВПО, ще близько 5 мільйонів громадян мешкають на тимчасово окупованих територіях на Донеччині і Луганщині та в Криму, і часто не мають доступу до сайтів держструктур та держорганів України, оскільки вони блокуються Росією. «Мінреінтеграції спільно з партнерами робить все можливе, аби завдяки сучасним інструментам комунікації люди могли оперативно та безкоштовно отримати необхідну юридичну допомогу. Я дуже вдячний Програмі EGAP та команді фонду «Право на захист», які реалізували цей чат-бот. Паралельно наше міністерство спільно з Мінцифри також працюють над тим, щоб всі державні послуги були доступні он-лайн на всій території України, включаючи тимчасово окуповані. Запуск чат-боту для ВПО, це важливий крок до paperless держави», — зауважив Снавер Сейтхалілєв.

У чат-боті, окрім відповідей на найбільш поширені запитання від ВПО про перетин кордону, про оформлення документів тощо, можна знайти рекомендацій, як діяти у тих чи інших випадках, подивитись зразки необхідних процесуальних та інших документів, контакти державних установ та організацій, інтерактивні мапи, інфографіку та корисні посилання.

Аби почати працювати з чат-ботом необхідно відсканувати смартфоном QR-код, і порадник через кнопки-підказки допоможе знайти необхідну інформацію. Якщо людина не змогла знайти необхідної інформації, то у неї є можливість через чат-бот зв’язатися з юристами БФ «Право на захист» через гарячу-лінію.

#ЦифроваРеінтеграція

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …