Замректора Донецького медвишу у Кропивницькому заплатить штраф за хабар

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Кіровський районний суд Кропивницького визнав винним у зловживанні впливом Леоніда Роганова, заступника ректора Донецького національного медичного університету, що базується в Кропивницькому, та призначив йому штраф у сумі 34 000 грн.

Про це йдеться у вироку суду від 1 листопада, який оприлюднили в Реєстрі судових рішень 24 січня, повідомляють «Наші гроші».

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений з 2020 року обіймав посаду заступника ректора з розвитку та інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності. За даними слідства, у травні 2022 року представник ТОВ «Елбі Стьюдентс» подав документи для зарахування на навчання у Донецькому медвиші з інших закладів вищої освіти сімох іноземних студентів. Заступник ректора, який входив до складу приймальної комісії, зустрівся з представником фірми та вимагав хабар у розмірі $200 за кожного студента, а також $1000 за вплив на посадовців вишу для зарахування студентів і закриття академічної різниці.

Слідчі зафіксували два епізоди передачі грошей – у липні посадовець отримав від підприємства 7 500 грн та 37 000 грн. Після передачі другого траншу його затримали слідчі СБУ.

У вересні обвинувачений уклав зі слідством угоду про визнання винуватості у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). Сторони врахували в угоді, що це правопорушення належить до нетяжких злочинів, особу винного, який раніше не судимий, позитивно характеризується, а також наявність передбачених ст. 66 КК України обставин, що пом`якшують покарання у виді щирого каяття, активного сприяння розкриттю злочину, беззаперечне визнання винуватості та дійшли згоди про призначення покарання в межах санкції статті за цей злочин у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподаткованих доходів громадян, що становить 34 000 грн.

Заслухавши сторони суд затвердив вказану угоду й ухвалив стягнути з обвинуваченого штраф 34 000 грн.

Варто додати, що прес-служба СБУ раніше повідомляла, що вказану справу розпочали за більш «тяжчою» статтею, а саме ч. 3 ст. 368 КК (прийняття чи вимагання неправомірної вигоди службовою особою), за якою передбачено ув’язнення.

Нагадаємо, у 2019 році стало відомо, що фірма-контрактер, яка залучала студентів до цього університету, не перераховувала студентські кошти за навчання на рахунок медвишу, а її представники були «тіньовим» ректоратом. У той же час тодішній ректор з родиною отримував дорогі авто від згаданого контактера.

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …