Замректора Донецького медвишу у Кропивницькому заплатить штраф за хабар

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Кіровський районний суд Кропивницького визнав винним у зловживанні впливом Леоніда Роганова, заступника ректора Донецького національного медичного університету, що базується в Кропивницькому, та призначив йому штраф у сумі 34 000 грн.

Про це йдеться у вироку суду від 1 листопада, який оприлюднили в Реєстрі судових рішень 24 січня, повідомляють “Наші гроші”.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений з 2020 року обіймав посаду заступника ректора з розвитку та інформатизації навчально-наукової та управлінської діяльності. За даними слідства, у травні 2022 року представник ТОВ «Елбі Стьюдентс» подав документи для зарахування на навчання у Донецькому медвиші з інших закладів вищої освіти сімох іноземних студентів. Заступник ректора, який входив до складу приймальної комісії, зустрівся з представником фірми та вимагав хабар у розмірі $200 за кожного студента, а також $1000 за вплив на посадовців вишу для зарахування студентів і закриття академічної різниці.

Слідчі зафіксували два епізоди передачі грошей – у липні посадовець отримав від підприємства 7 500 грн та 37 000 грн. Після передачі другого траншу його затримали слідчі СБУ.

У вересні обвинувачений уклав зі слідством угоду про визнання винуватості у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом). Сторони врахували в угоді, що це правопорушення належить до нетяжких злочинів, особу винного, який раніше не судимий, позитивно характеризується, а також наявність передбачених ст. 66 КК України обставин, що пом`якшують покарання у виді щирого каяття, активного сприяння розкриттю злочину, беззаперечне визнання винуватості та дійшли згоди про призначення покарання в межах санкції статті за цей злочин у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподаткованих доходів громадян, що становить 34 000 грн.

Заслухавши сторони суд затвердив вказану угоду й ухвалив стягнути з обвинуваченого штраф 34 000 грн.

Варто додати, що прес-служба СБУ раніше повідомляла, що вказану справу розпочали за більш «тяжчою» статтею, а саме ч. 3 ст. 368 КК (прийняття чи вимагання неправомірної вигоди службовою особою), за якою передбачено ув’язнення.

Нагадаємо, у 2019 році стало відомо, що фірма-контрактер, яка залучала студентів до цього університету, не перераховувала студентські кошти за навчання на рахунок медвишу, а її представники були «тіньовим» ректоратом. У той же час тодішній ректор з родиною отримував дорогі авто від згаданого контактера.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …