Закон о деоккупации Донбасса усложнит и так сложную жизнь ВПЛ?

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

Новый закон о деоккупации Донбасса, который во втором чтении приняла Верховная Рада может усложнить жизнь большого количества переселенцев с проблемными кредитами. В законе не регулируется вопрос моратория на взыскание банками кредитов на жилье в оккупации.

Теперь мораторий отменяется. Потому что была привязка к термину “антитеррористическая операция”, этого срока в законодательстве больше нет, – заявила народный депутат Наталья Веселова.

Сразу после принятия нового закона, банки и коллекторы активизировались.

Поступает масса сообщений от бывших жителей оккупированных территорий, которых начали беспокоить банки. Экспертное них вспомнили. Я не стала исключением, мне тоже позвонила коллекторская фирма. Напомнила мне об ипотечном кредите, я им предложила свою квартиру в Донецке – они отказались, – отметила Веселова.

Представители украинских банков закон о деоккупации не комментируют, однако ссылаются на декабрьский законопроект №7338, который предусматривает частичную отмену моратория.

Говорить, что банки осуществляют активные действия по взысканию пока нельзя, закон не вступил в силу. Но заемщикам есть смысл самим в первую очередь обращаться к банкам и решать те проблемы, которые у них накопились за три с половиной года оккупации, – резюмировал представитель независимой ассоциации банков Украины Денис Грищенко.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …