Пятница, 2 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
«ЗАХОПЛЕННЯ КРИМУ Є НЕЗАКОННИМ І ЦІ ТЕРИТОРІЇ МАЮТЬ БУТИ НЕГАЙНО ПОВЕРНУТІ УКРАЇНІ», – РЕЗОЛЮЦІЯ ГА ООН
10:49, 09 декабря 2020

«ЗАХОПЛЕННЯ КРИМУ Є НЕЗАКОННИМ І ЦІ ТЕРИТОРІЇ МАЮТЬ БУТИ НЕГАЙНО ПОВЕРНУТІ УКРАЇНІ», – РЕЗОЛЮЦІЯ ГА ООН


Генеральна асамблея ООН своєю більшістю схвалила резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів”. Відтак, 63 держави-члени ООН підтримали відповідну резолюцію.

В резолюції сказано, що ніяке територіальне придбання або особлива вигода, отримані в результаті агресії, не є і не можуть бути визнані законними, наголошуючи, що силове захоплення Криму є незаконним і є порушенням міжнародного права, наголосивши, що ці території мають бути негайно повернуті Україні.

Генасамблея засуджує триваючу тимчасову окупацію Російською Федерацією АР Крим та м. Севастополь, і підтверджує невизнання її анексії.

Окрім того, держави-члени ООН закликають до проведення подальших переговорів з метою забезпечити звільнення Російською Федерацією всіх незаконно затриманих українських громадян та їхнього повернення в Україну.

При цьому, держави-члени ООН зазначили, що РФ не виконує низку міжнародних угод і договорів. В тому числі, Будапештського меморандуму. Адже тимчасова окупація Криму та застосування з боку РФ сили проти України суперечить зобов’язанням, взятим в Меморандумі, яким було гарантовано територіальну цілісність і політичну незалежність України, повагу до незалежності і суверенітету та міжнародно визнаних кордонів України.

Генасамблея наголошує також, що державі-окупанту заборонено примушувати осіб служити в її збройних або допоміжних силах, в тому числі через тиск або пропаганду, і засуджує кампанії призову на військову службу і кримінальне переслідування жителів Криму за ухилення від них.

Окрім того, в своїй резолюції ГА ООН:

1) закликає РФ негайно, повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію території України;

2) засуджує зростаючу військову присутність РФ в районах Чорного і Азовського морів, в тому числі в Керченській протоці, і всі подальші від цього наслідки, в тому числі прогресуючу мілітаризацію Криму Російською Федерацією як державою-окупантом;

3) підкреслює, що присутність російських військ в Криму йде врозріз з національним суверенітетом, політичною незалежністю і територіальною цілісністю України та підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону;

4) засуджує використання РФ захоплених нею підприємств української військової промисловості в окупованому Криму, а також будівництво і відкриття РФ мосту через Керченську протоку і залізничного мосту, що є частиною проєкту будівництва автодороги «Таврида», між РФ і тимчасово окупованим Кримом;

5) закликає РФ безумовно і невідкладно повернути Україні все майно і зброю, вилучену з кораблів «Бердянськ» і «Нікополь» і буксира «Яни Капу» в ході невиправданого застосування сили 25 листопада 2018 роки;

6) засуджує поїздки російських посадових осіб у тимчасово окупований Крим;

7) закликає всі держави-члени ООН, а також міжнародні організації та спеціалізовані установи утримуватися від будь-яких поїздок до Криму, не погоджених з Україною;

8) закликає всі держави-члени ООН і відповідні міжнародні організації, що співпрацюють з ООН, утримуватися від будь яких дій або взаємодії з РФ щодо Криму.

При цьому, Генасамблея ООН підтримує зусилля міжнародного співтовариства, спрямовані на вирішення нових проблем, що виникають в результаті прогресуючої мілітаризації Криму, яка підриває безпеку і стабільність в регіоні і за його межами.

Продовження розгляду питань резолюції буде на сімдесят шостий сесії ГА ООН. Нагадаємо, що третій комітет Генасамблеї ООН визнав незаконними російські органи влади в Криму.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска