Забули про переселенців, але не про нардепів. Що не так з проєктом бюджету-2021

Документы

У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік, поданому урядом до Верховної Ради, не передбачено коштів на житлові програми для внутрішньо переміщених осіб. Утім, закладено гроші на компенсації за оренду квартир для народних депутатів. Про це пише голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

Свои.City публікують його аналіз статей проєкту, що стосуються житлових програм та безпосередньо Держмолодьжитла. Далі пряма мова:

У проєкті в межах потреби передбачено видатки на покриття витрат за чинними договорами громадян з Держмолодьжитлом за програмами часткової компенсації та здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Також закладено кошти на збільшення статутного капіталу Держмолодьжитла на 25 млн грн. Це дасть можливість видати близько 30 кредитів молодим сім’ям.

Разом з тим, коштів на виконання програми «Доступне житло», у черзі на участь у якій перебувають 16 тисяч українців, не передбачено, і це надзвичайно погано. У загальному фонді Держбюджету-2021 не закладено і кошти на пільгове житлове кредитування учасників АТО і ВПО під 3% річних.До останнього моменту ми сподівалися, що у проєкті бюджету країни знайдуть місце видатки на ці програми, життєво необхідні сотням тисяч сімей, які не можуть самотужки придбати житло. Але…

Чи здивований я фактом відсутності грошей? Ні. Уже не перший рік чиновники не звертають політичної уваги на потребу українців у власному доступному житлі. При цьому в проєкті бюджету-21 традиційно не забули про потреби, скажімо, народних обранців. Із року в рік у казні держави знаходяться гроші на компенсації народним депутатам за винайм житла, навіть тим, які не потребують такої допомоги. Але держава не має права забувати про інші категорії своїх громадян, які відчувають не меншу потребу мати свій дах над головою.

Хочу зробити ремарку: така ситуація частково є наслідком байдужості самих людей. Коли нам виділяють мізерні 14 млн грн на кредити учасникам АТО і ВПО, то в перші хвилини з початку онлайн-реєстрації отримуємо близько 1000 заявок на участь у програмі. А створену активістами петицію до президента щодо відновлення програм Держмолодьжитла підписало за місяць значно менше громадян. А на акції з підтримки програм виходить щонайбільше півсотні учасників… Звідси й виникає логічне питання у влади і суспільства: а чи справді потрібні людям житлові програми?

Протест під Офісом президента з вимогою фінансування державних житлових програм для переселенцівМітинг переселенців на Банковій з вимогою виділити фінансування на державні житлові програмиФото: ФейсбукАвтор: Сергій Комнатний

Чи збираємося ми складати руки і спостерігати, як розвивається ситуація? Ні. Продовжуємо працювати з місцевими бюджетами, з лідерами самоврядування, особливо тими, які розуміють необхідність розвивати житлові програми для мешканців своїх громад.

Працюємо ми і з міжнародними інституціями для організації залучення позабюджетних джерел фінансування житлових програм. Наскільки мені відомо, уряд також має відповідні плани. Чекаємо на позитивні новини ще цього року.

Мітинг переселенців на Банковій з вимогою виділити кошти на житлові програмиМітінг переселенців під Офісом президентаФото: ФейсбукАвтор: Сергій Комнатний

Наступне. Згідно з ухваленим на початку вересня законом №3659-д, має бути створене державне акціонерне товариство, державними гарантіями для залучення коштів з метою фінансового наповнення існуючих житлових програм шляхом випуску цінних паперів. Держмолодьжитло співпрацює у цьому напрямку з Міністерством фінансів нашої держави.

Але! Ці плани не є підставою відмовитися від видатків на житлові програми у Державному бюджеті!

Що ми робитимемо надалі? Зараз бюджетний процес переходить на політичний майданчик – проєкт бюджету-2021 розглядатиме Верховна Рада. У зв’язку з цим як голова правління Держмолодьжитла я звертаюся до всіх народних депутатів України, лідерів і представників усіх без винятку політичних сил, як влади, так і опозиції:Зверніть увагу на критичну ситуацію, що склалася довкола фінансування державних житлових програм! Згадайте свої передвиборчі обіцянки створити широким верствам українців можливість купувати справді доступне житло – і виконайте ці обіцянки!

Сподіваюся, до другого читання проєкт Держбюджету-2021 буде відкоригований в інтересах людей, які обороняють свою Вітчизну, які вимушено переселилися з рідних місць, які хочуть розвивати свою країну, а не їздити попідтинню світами.

Почуйте цю потребу, дайте на неї відповідь, шановні народні обранці, – і тоді виходьте до виборців із чистою совістю!

Довідково

За даними Сергія Комнатного, наразі 11 150 ВПО перебувають на черзі за програмою «Доступне житло». Іще 7 209 переселенців стоять у черзі на отримання пільгового довгострокового кредиту згідно з постановою Кабміну №980.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes