Среда, 22 марта 2023   Подписка на обновления  RSS
З наступного року для громадян з ТОТ буде доступна послуга «єМалятко»
8:36, 04 ноября 2020

З наступного року для громадян з ТОТ буде доступна послуга «єМалятко»


Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством юстиції та Державною судовою адміністрацією розпочали роботу над тим, аби жителі тимчасово окупованих територій України могли скористатися послугою «єМалятко» на порталі «Дія». Про це йшлося на зустрічі заступника міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавера Сейтхалілєва та міністра з питань цифрової трансформації Михайла Федорова.«єМалятко» — комплексна послуга для батьків новонароджених дітей.

За однією заявою можна отримати одночасно до 10 державних послуг від різних органів влади. Нагадуємо, що для надання комплексної послуги в Україні надається номер медичного висновку про народження, який створює лікар у пологовому будинку (в електронному вигляді), що є зручним для батьків.На даний момент жителі ТОТ не мають можливості отримати документ українського зразка через збройну агресію і окупацію РФ частини Донецької і Луганської областей України та півострова Крим. Батькам, які є заручниками окупаційних режимів, доводиться звертатися до суду, оскільки встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя здійснюється у судовому порядку.

«Процес отримання свідоцтва народження для дітей з ТОТ можна розділити на два етапи: встановлення факту народження через суд та реєстрація народження в ДРАЦС. В рамках діджиталізації всього цього процесу ми працюємо над спрощенням обох етапів, але це два різні проекти. На першому етапі вже є існуючий інструмент Електронного суду, але він працює в експериментальному режимі і поки не всі суди готові приймати заяви на встановлення факту народження онлайн. Ми працюємо для прискорення цього процесу.

На другому етапі ми плануємо використовувати рішення суду щодо встановлення факту народження, замість медичного висновку про народження для того, аби батьки могли замовити послугу «єМалятко» онлайн», – розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв. За його словами, планується, що послуга «єМалятко» буде доступною для жителів ТОТ з лютого наступного року.

Джерело

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска