Як змінилась процедура отримання допомоги на придбання житла переселенцями?

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

Голова Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний розповів основні моменти таких змін та пояснив, коли запрацює закон

«20 вересня цього року урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів №708, якою вносяться зміни до двох урядових постанов — №140 та №199. Це постанови про порядок використання коштів на реалізацію програми «Доступне житло».

Хочу нагадати, що програма «Доступне житло» діє в рамках закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на будівельну галузь», і активно впроваджувалася з 2010-го по 2014-ий рік. Дана програма передбачає надання державної підтримки у розмірі 30% від вартості житла для будівництва або придбання житла тим громадянам, які потребують покращення житлових умов. Ми проаналізували, що учасники АТО та вимушені переселенці не мають можливості сплатити 70%, тому виступили з ініціативою виділити ці дві категорії громадян, і дати їм можливість отримати таку підтримку у розмірі 50% від вартості житла», — розповідає Сергій Комнатний.

Сергій Комнатний пояснив, як долучитися до цієї програми переселенцям та учасникам АТО, проте зазначив, що фінансування на неї поки немає.

«Програму «Доступне житло» реалізовує Міністерство регіонального розвитку через Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Це регіональне управління є в кожній області. Тобто переселенець, учасник АТО чи звичайний громадянин, який потребує покращення житлових умов, звертається до регіонального управління, подає перелік документів, які зазначені в постанові, і стає в чергу для отримання такої підтримки.

Інше питання – в яких об’ємах ми зможемо надати державну підтримку в цьому і в наступному роках. Адже законом про державний бюджет на поточний рік передбачені видатки в розмірі лише 30 мільйонів гривень на реалізацію даної програми. А це дасть можливість забезпечити 70-80 сімей внутрішніх переселенців та учасників АТО.

В тому проекті закону про державний бюджет, який поданий урядом на початку вересня до Верховної Ради, знову не передбачаються видатки на  реалізацію даної програми. Але це логічно – зміни до порядку були внесені після подання проекту про державний бюджет до ВР. Проте ми вже працюємо з бюджетним комітетом ВР, щоб під час опрацювання проекту закону про державний бюджет, вони дали свої резолюції для того, щоб там з’явилися потрібні видатки»,  — пояснив Сергій Комнатний.

За словами Сергія Комнатного, як тільки гроші будуть виділені і надійдуть на казначейські рахунки, почнеться прийом заявок від громадян. Про початок прийому заявок буде повідомлено через офіційну сторінку сайту Держмолодьжитла.

Водночас, Сергій Комнатний зазначає, що учасники АТО можуть вертатися вже зараз. Для них передбачена програма іпотечного кредитування.

«Якщо ви — учасник АТО віком до 30 років, ви можете вже зараз звертатися до Джержмолодьжитла щодо участі в програмі пільгового іпотечного кредитування».

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …