Як отримати житло за рахунок держави: деталі «Нової оселі» від Київської ОДА

КИЕВЩИНА

Тих, хто втратив оселю внаслідок агресії рф, обласна влада забезпечить новим житлом. Точніше, коштами на його придбання. Відповідну програму — “Нова оселя” — прийняли 23 червня

Рішення вже є на сайті Київської облради. Звідти Інформатор Гроші дізнався деталі проекту.

НА ЩО ОРІЄНТУЄМОСЯ

За інформацією від територіальних громад на території Київської області:

 • пошкоджено 13 292 об’єкти житлового фонду
 • зруйновано 4835 об’єктів (70% від загальних руйнувань)
 • 11 319 сімей чекає на власне житло. 

З цього числа лише 2 тисячі родин зможуть забезпечити житлом в 2022-2023 роках відповідно до програми “Нова оселя”. Стати її учасниками зможуть власники житла, яке неможливо відновити шляхом поточних, капітальних ремонтів або це не є економічно доцільним.

ЯКІ УМОВИ УЧАСТІ

Реалізація програми триватиме в два етапи — відповідно в 2022 та 2023 роках. Щорічно квартири зможуть придбати 1000 родин. На кожен етап доведеться витратити 1 млрд 402 млн 500 тис грн. Для того, щоб зробити це доцільно, планується створити реєстр сімей, які потребують житло. Вони формуються з заяв. Приоритет надають:

 • сім’ям з дітьми 
 • особам, які раніше подали заяву
 • сім’ї загиблих, внаслідок збройної агресії Російської Федерації
 • багатодітним сім’ям; 
 • особам, які втратили працездатність; 
 • особам пенсійного віку
 • особам з інвалідністю.

Учасники програми не мають отримувати якісь компенсації за зруйнований об’єкт нерухомості, інакше вони вже не зможуть отримати гроші на житло від “Нової оселі” — це одна з умов програми. На знак підтвердження цього до заяви вони мають додати інформацію про відсутність такої допомоги. 

Якщо будинок перебуває у спільній власності, заява одного з господарів вважається спільною від усіх мешканців будинку. 

Окрім реєстру, при Київській ОДА створять комісію, яка буде приймати рішення про виплату коштів на придбання квартири для тієї чи іншої родини. Після того, як заявник отримав дозвіл від комісії (рішення про виплату коштів), він може звернутися до банку і відкрити рахунок, на який прийдуть гроші для придбання квартири. Витратити їх слід протягом півроку. 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ СЛІД ПОДАТИ МАЙБУТНЬОМУ ВЛАСНИКУ ЖИТЛА

Перелік документів для заявника:

 • копія інформаційного повідомлення (заява) про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (про порядок подання читати тут)
 • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України власника майна та членів сім’ї, що претендують на отримання квартири;
 • завірену копію документу, що посвідчує право власності на пошкоджене майно
 • копії реєстраційного номера облікової картки платника податків власника майна та членів сім’ї, що претендують на отримання квартири;
 • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в отриманні коштів для придбання житла.
 • звіт за результатами обстеження, у якому зазначено, що будинок (квартира) підлягає повному або частковому демонтажу.
 • витяг із переліку потенційно аварійно небезпечних об’єктів, які потребують невідкладних робіт щодо часткового демонтажу окремих частин та/або конструкцій та аварійно небезпечних об’єктів, які підлягають демонтажу, ліквідації, затвердженого уповноваженим органом.

Як і планувалося, до реалізації програми залучать забудовників.  Окремо формується реєстр житла, яке держава може викупити для потребуючих. Забудовнику слід внести документи для того, щоб його варіант теж був у реєстрі. Перелік документів можна дізнатися в додатку до рішення програми. 

Допустима ціна квартир залежить від граничної вартості 1 кв.м. — зазвичай її встановлює Мінрегіонів. Станом на 1 січня 2022 року в Києві вона складала 18 704 грн/кв.м. в Києві та 15 983 грн/кв.м. в Київській області.  

Гранична вартість 1 кв.м. може бути збільшена для міст — обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис осіб та населених пунктів, які розташовані в районах, прилеглих до меж міст — обласних центрів, — у 1,75 раза; інших населених пунктів — у 1,5 раза. Програма “Нова оселя” дозволяє залучати інші кошти, якщо закладеного бюджету не вистачить на квартиру. 

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …