Вынужденные переселенцы в Украине: правозащитница привела шокирующие данные

НОВОСТИ ВОСТОКА

Правозащитница Лилит Хачатрян считает, что за пять лет после начала российской агрессии Украина не достигла успехов в вопросе помощи вынужденным переселенцам.

«Можно сказать, что мы с места не сдвинулись нисколько. На сегодняшний день, если говорить о статусе переселенцев, который у них есть, кроме ежемесячного пособия в 400 грн плюс справка, с которой они могут устраивать детей в детский садик, они не имеют никаких прав», – констатирует она.

«На сегодняшний день в Украине более 1,5 млн переселенцев. Много и тех, кто перед войной переехал сюда, они работают, имеют место жительства, но они не имеют возможности вернуться», – отметила Хачатрян.

По словам правозащитницы, главная проблема переселенцев – обеспечение жильем.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …