Пятница, 2 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
ВОДА В КРИМ З МАТЕРИКОВОЇ УКРАЇНИ ПІДЕ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ ПІВОСТРОВА
7:37, 10 сентября 2020

ВОДА В КРИМ З МАТЕРИКОВОЇ УКРАЇНИ ПІДЕ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ ПІВОСТРОВА


Дніпровська прісна вода через Північно-Кримський канал піде до АР Крим лише після того, як український півострів буде деокуповано.

Про це заявив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко в ході свого візиту в Херсонську область.

«Після того, як кримський півострів буде деокупований, Україна буде рада подати туди воду», – сказав Ігор Яременко під час огляду дамби на Північно-Кримському каналі поблизу КПВВ «Каланчак».

За його словами, наукові дослідження підтверджують, що питної води для потреб населення більш ніж достатньо, якби ця вода не використовувалася на військові потреби Росії в Криму. 

«Росіяни серйозно мілітаризували півострів, насичуючи його зброєю, живою силою, будуючи нові військові потужності на півострові і подаючи воду в першу чергу на ці об’єкти. Вони де-факто забирають воду у простих людей, тих хто проживає на тимчасово окупованій території, і віддають її на потреби власної мілітаристської машини. Звичайно, найпростіше пояснити людям, що це Україна перекрила вам воду і не надає. Саме цим країна-агресор і маніпулює. Якби воду не витрачали на військові потреби окупантів, мирному населенню її більше, ніж вистачало б, адже першопричиною питання води є саме агресія РФ та тимчасова окупація АРК у 2014 році», – зауважив Ігор Яременко. 

Він підкреслив, що до моменту окупації РФ Кримського півострова, там не було проблем з питною водою навіть за умов посухи. 

Яременко наголосив, що відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, Росія, як країна, що окупувала український півострів, має нести відповідальність за неналежне забезпечення водою людей, які проживають на території АР Крим. Відео на інтерв’ю Яременка про це Суспільному UA:Херсон тут.

Під час свого візиту заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ України також відвідав режимну та сервісну зони КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка» та ознайомиться з роботою ЦНАПів на КПВВ «Каланчак» та у  смт. Чаплинка. Окрім цього Яременко разом із Постійним Представником Президента України в АР Крим Антоном Кориневичем та заступником голови Херсонської ОДА Вадимом Чабаном провів робочу зустріч з представниками громадського сектору, які займаються питаннями допомоги мешканцям тимчасово окупованого Криму та ВПО.

2a022020-f296-11ea-9fba-658e11a657b7.jpeg
39fc3e70-f296-11ea-9fba-658e11a657b7.jpeg
49e91650-f296-11ea-9fba-658e11a657b7.jpeg

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска