ВНЗ Луганщини запрошують випускників з окупованих територій

Документы

У м. Сєвєродонецьку відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти Луганської області, на базі яких створені освітні центри «Донбас-Україна». У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України на чолі із заступником Міністра Юрієм Рашкевичем, завідувач сектору у Луганській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Сергій Копилов, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ткачова, представник ГО «Фонд «Відкрита політика» Ольга Кравченко, а також представники навчальних закладів вищої освіти.

Учасники обговорили питання організації вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та територій лінії розмежування до закладів вищої освіти за спрощеною процедурою.

Юрій Рашкевич наголосив, МОН створило сприятливі умови для вступу абітурієнтів з числа цієї категорії. Так, стати студентами українських ВНЗ можуть випускники незалежно від наявності українського паспорта та українського атестата, оскільки на ці випадки розроблено окремі процедури вступу.

«Міністерство освіти виділяє для університетів так зване фіксоване замовлення, для того щоб вони могли прийняти максимальну кількість студентів з непідконтрольних територій, – зауважив заступник Міністра. – З кожним роком кількість таких дітей збільшується, минулого року ми прийняли понад 1,5 тисячі таких абітурієнтів. У масштабах держави це небагато, але для нас дуже важливо, щоб діти з тимчасово окупованих територій мали можливість бути вільними людьми у вільній державі».

Особи, місцем проживання яких є територія проведення операції об’єднаних сил, мають право отримати документ про повну загальну середню освіту за спрощеною процедурою на базі освітніх центрів «Донбас – Україна» та вступити на обрану спеціальність до закладу вищої освіти в Луганській області без сертифікатів ЗНО за результатами вступних іспитів.

У 2019 році ОЦ «Донбас – Україна» працюватимуть з 3 червня до 27 вересня. Прийом документів на навчання за кошти державного бюджету завершиться 26 липня.

Для дітей із «сірої зони» та тимчасово окупованих територій, які вступлять на комерційну форму навчання (за кошти фізичних і юридичних осіб), МОН передбачило можливість переводу на бюджетну форму протягом навчального року.

Переміщені університети Луганщини, за словами їх представників, практично в повному обсязі відновили свою роботу на рівні довоєнного періоду. Студентам з непідконтрольної українській владі території області пропонують проживання в гуртожитках, гарантоване працевлаштування за окремими спеціальностями, стажування за кордоном, а найголовніше – український диплом про вищу освіту.

Як зазначив ректор Луганського національного університету ім. Т. Шевченка Сергій Савченко, викладачі із розумінням ставляться до особливостей викладання окремих предметів у школах, що розташовані на окупованих територіях, та нав’язаного дітям світогляду. «Немає жодного випадку, щоб студент кинув навчання. Ми організовуємо навчання таким чином, щоб допомогти їм, проводимо додаткові заняття, зустрічі з викладачами», – пояснив ректор.

Зазначимо, що у 2018 році через освітні центри «Донбас – Україна» вступили до закладів вищої освіти Луганщини із тимчасовою довідкою 107 абітурієнтів – випускників з непідконтрольної території, із документом державного зразка (за вступними іспитами) – 514 осіб.

Источник

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …