ВНЗ Луганщини запрошують випускників з окупованих територій

Документы

У м. Сєвєродонецьку відбувся День відкритих дверей закладів вищої освіти Луганської області, на базі яких створені освітні центри «Донбас-Україна». У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України на чолі із заступником Міністра Юрієм Рашкевичем, завідувач сектору у Луганській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Сергій Копилов, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ткачова, представник ГО «Фонд «Відкрита політика» Ольга Кравченко, а також представники навчальних закладів вищої освіти.

Учасники обговорили питання організації вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та територій лінії розмежування до закладів вищої освіти за спрощеною процедурою.

Юрій Рашкевич наголосив, МОН створило сприятливі умови для вступу абітурієнтів з числа цієї категорії. Так, стати студентами українських ВНЗ можуть випускники незалежно від наявності українського паспорта та українського атестата, оскільки на ці випадки розроблено окремі процедури вступу.

«Міністерство освіти виділяє для університетів так зване фіксоване замовлення, для того щоб вони могли прийняти максимальну кількість студентів з непідконтрольних територій, – зауважив заступник Міністра. – З кожним роком кількість таких дітей збільшується, минулого року ми прийняли понад 1,5 тисячі таких абітурієнтів. У масштабах держави це небагато, але для нас дуже важливо, щоб діти з тимчасово окупованих територій мали можливість бути вільними людьми у вільній державі».

Особи, місцем проживання яких є територія проведення операції об’єднаних сил, мають право отримати документ про повну загальну середню освіту за спрощеною процедурою на базі освітніх центрів «Донбас – Україна» та вступити на обрану спеціальність до закладу вищої освіти в Луганській області без сертифікатів ЗНО за результатами вступних іспитів.

У 2019 році ОЦ «Донбас – Україна» працюватимуть з 3 червня до 27 вересня. Прийом документів на навчання за кошти державного бюджету завершиться 26 липня.

Для дітей із «сірої зони» та тимчасово окупованих територій, які вступлять на комерційну форму навчання (за кошти фізичних і юридичних осіб), МОН передбачило можливість переводу на бюджетну форму протягом навчального року.

Переміщені університети Луганщини, за словами їх представників, практично в повному обсязі відновили свою роботу на рівні довоєнного періоду. Студентам з непідконтрольної українській владі території області пропонують проживання в гуртожитках, гарантоване працевлаштування за окремими спеціальностями, стажування за кордоном, а найголовніше – український диплом про вищу освіту.

Як зазначив ректор Луганського національного університету ім. Т. Шевченка Сергій Савченко, викладачі із розумінням ставляться до особливостей викладання окремих предметів у школах, що розташовані на окупованих територіях, та нав’язаного дітям світогляду. «Немає жодного випадку, щоб студент кинув навчання. Ми організовуємо навчання таким чином, щоб допомогти їм, проводимо додаткові заняття, зустрічі з викладачами», – пояснив ректор.

Зазначимо, що у 2018 році через освітні центри «Донбас – Україна» вступили до закладів вищої освіти Луганщини із тимчасовою довідкою 107 абітурієнтів – випускників з непідконтрольної території, із документом державного зразка (за вступними іспитами) – 514 осіб.

Источник

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …