Владі не вдалось захистити Україну від агресії РФ. Територіальна цілісність досі не відновлена. В’ячеслав Редько та Руслан Ригованов

НОВОСТИ ВОСТОКА

У 2014 році Україна частково втратила Донеччину та Луганщину, дозволивши Путіну реалізувати його план по відволіканню уваги від Криму. В той момент Ахметов та інші олігархи торгувались із Росією, намагаючись отримати вигоди для себе особисто. Інтереси України нікого із них не цікавили.

Проте ці торги пройшли невдало у всіх сенсах: втрат зазнала як наша країна, так і олігархи особисто. Українська влада того часу також приймала не професійні рішення. Можливо, через натиск, можливо, через страх.

Чому, не дивлячись на помилки, всі інші регіони України вдалося відстояти? Україна втратила частину Донбасу через некомпетентність влади, чому нинішня влада також не може врегулювати це питання? Чи може нинішня влада підіймати питання щодо повернення окупованих територій України? Коли це питання може бути доречним? Що держава має робити, аби ситуація змінилась на краще?

На ці та інші питання в новому випуску «Дипломатичної кухні» відповіли В’ячеслав Редько та Руслан Ригованов — експерти з проблем Донбасу, громадські діячі.

В’ячеслав Редько — підприємець, громадський діяч, очолював низку комерційних структур у Донецькій області, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація підтримки прогресивних реформ», керував Виборчим штабом кандидата в Президенті України С.Тігіпка у Донецькій області, брав активну участь у відродженні українського козацтва — створенні коша імені Полковника Івана Богуна, був казначеєм коша з момента його створення.

Руслан Ригованов — кризовий менеджер, арбітражний керуючий, експерт з питань вирішення проблем Донбасу, був заступником голови Громадської ради при Міністерстві окупованих територій з питань регіонального розвитку, член Громадської ради при Державній еколгічній інспекції, у 2019 році був кандидатом у Президенти України, брав участь у створенні громадської організації «Комітет зі справ внутрішньо переміщених осіб», засновник громадської організації Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр».

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …