Владі не вдалось захистити Україну від агресії РФ. Територіальна цілісність досі не відновлена. В’ячеслав Редько та Руслан Ригованов

НОВОСТИ ВОСТОКА

У 2014 році Україна частково втратила Донеччину та Луганщину, дозволивши Путіну реалізувати його план по відволіканню уваги від Криму. В той момент Ахметов та інші олігархи торгувались із Росією, намагаючись отримати вигоди для себе особисто. Інтереси України нікого із них не цікавили.

Проте ці торги пройшли невдало у всіх сенсах: втрат зазнала як наша країна, так і олігархи особисто. Українська влада того часу також приймала не професійні рішення. Можливо, через натиск, можливо, через страх.

Чому, не дивлячись на помилки, всі інші регіони України вдалося відстояти? Україна втратила частину Донбасу через некомпетентність влади, чому нинішня влада також не може врегулювати це питання? Чи може нинішня влада підіймати питання щодо повернення окупованих територій України? Коли це питання може бути доречним? Що держава має робити, аби ситуація змінилась на краще?

На ці та інші питання в новому випуску «Дипломатичної кухні» відповіли В’ячеслав Редько та Руслан Ригованов – експерти з проблем Донбасу, громадські діячі.

В’ячеслав Редько – підприємець, громадський діяч, очолював низку комерційних структур у Донецькій області, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація підтримки прогресивних реформ», керував Виборчим штабом кандидата в Президенті України С.Тігіпка у Донецькій області, брав активну участь у відродженні українського козацтва – створенні коша імені Полковника Івана Богуна, був казначеєм коша з момента його створення.

Руслан Ригованов – кризовий менеджер, арбітражний керуючий, експерт з питань вирішення проблем Донбасу, був заступником голови Громадської ради при Міністерстві окупованих територій з питань регіонального розвитку, член Громадської ради при Державній еколгічній інспекції, у 2019 році був кандидатом у Президенти України, брав участь у створенні громадської організації «Комітет зі справ внутрішньо переміщених осіб», засновник громадської організації Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр».

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …