Віце-прем‘єр-міністр-Міністр з питань реінтеграції ТОТ Резніков Олексій про тимчасове закриття КПВВ через коронавірус

Курсы для переселенцев

МінРеінтеграції пропонує на час запровадження карантину тимчасово не застосовувати для внутрішньо переміщених осіб необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній території, аби пенсіонери могли спокійно після карантину отримати пенсії.

Це не тільки зменшить потік можливо інфікованих громадян України через КПВВ на Донбасі і в Херсонській області, але й дозволить їх захистити, у першу чергу – літніх людей, для яких коронавірус є найбільш небезпечним.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков.

«Сьогодні РНБО ухвалено відповідні рішення з метою запобігання поширенню захворювання на коронавірус. Медики наразі вважають найефективнішим превентивним засобом обмеження переміщень і зменшення кількості контактів.

Статистка демонструє, що найбільший ризик – для літніх людей.

Наразі ВПО повинні підтверджувати свою фактичну присутність на підконтрольній території. Інакше через 60 днів вони можуть бути позбавлені статусу ВПО за рішенням відповідних органів. І в звичайних умовах це обґрунтовано. Але ми маємо форсмажор.
Законодавством передбачено, що за умови обґрунтованих причин норма про обов’язкове підтвердження присутності не застосовується. Ми пропонуємо офіційно вважати карантин такою обґрунтованою причиною. Зараз МінРеінтеграції готує проекти відповідних змін до нормативних документів.

«Люди зможуть спокійно отримати свої пенсії чи соціальні виплати, коли небезпеку буде ліквідовано», — наголосив Резніков.

Нагадаємо, Щомісяця тільки на Донбасі фіксується понад 1 млн. перетинів КПВВ.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …