ВІННИЦЬКІ АТОВЦІ ТА ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ВІД ПІЛЬГОВОГО ЖИТЛА

Документы

Половину потенційних кандидатів серед АТОвців та переселенців на пільговий кредит виключили з черги 

На початку цього тижня мав бути сформований список учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб, які отримають пільговий кредит на житло. Втім, з п’яти АТОвців в реєстрі залишились троє, а з трьох переселенців – один. Про це повідомив директор Вінницького регіонального управління «Держмолодьжитло» Руслан Мельник.

– Черга посуватиметься до тієї пори, поки не знайдеться потрібна кількість кандидатів в межах розподілу коштів, — говорить він. — Моментом використання бюджетних коштів вважається їх списання з рахунку ДКСУ (Державної казначейської служби України) і зарахування на особистий рахунок позичальника в банку. Цей момент наступить після того, як підписаний кредитний договір з відповідними фінансовими зобов’язаннями буде зареєстрований в ДКСУ, але до цієї стадії ще потрібно пройти ряд погоджень, як з боку «Держмолодьжитла», так і Мінрегіону.

Причини відмови пільговиків від кредиту у «Держмолодьжитлі» не коментують. Мовляв, не досліджують цього. Якщо немає усього пакету документів, працюють з кандидатами, які йдуть наступними у черзі. – Але слід враховувати, що крім першого внеску, який складає 6 відсотків всієї вартості квартири, є ще супутні витрати. Наприклад, експертна оцінка, послуги нотаріуса, послуги агенцій нерухомості з пошуку об’єктів придбання, у випадку участі в ФФБ (Фонд фінансування будівництва) – сплата додаткового внеску для участі у фонді забудовника тощо, — продовжує Руслан Миколайович.

В агенціях нерухомості підтвердили цю інформацію. Мовляв, наразі ріелтор за свої послуги просить 4 відсотка вартості квартири. І ще наголошують, що в разі придбання житла на вторинному ринку, потрібно заплатити авансовий платіж власнику квартири. Також при оформленні квартири слід буде сплатити державні податки та збори, що можуть скласти до 2 відсотків.

Отже, загальна сума додаткових проплат може сягнути 50 тисяч гривень. Втім, кандидат на придбання житла за пільговим кредитом Григорій Мізин зауважує, що наразі витратив на документи близько тисячі гривень. – Експертна оцінка коштує до 600 гривень, це найдорожча витрата, — підкреслює він. – На ріелторів ми не витрачались, знайшли квартиру в новобудові самостійно. За розмірами вона трохи менша, ніж можна було взяти на сім’ю за умовами програми.

За словами Григорія Мізина, найважчим було взяти ідентифікаційні коди на малолітніх дітей. Адже їх виготовляють протягом трьох днів, а документи потрібно було зібрати в дуже обмежені часові терміни, з четверга до понеділка, а субота і неділя – вихідні, коли ніхто не працює в державних органах.

– На даний момент ось ці обмеження в часі якраз і були найбільшою незручністю, — запевняє він. Проте, родина Григорія Мізина ще не сплачувала перший внесок, державні збори тощо. А це і є найбільша сума витрат. Наприклад, якщо житло коштуватиме 500 тисяч гривень, то треба одразу внести 30 тисяч гривень. Плюс податки та збори – близько 10 тисяч гривень. Отже, причиною відмови від кредиту можуть бути великі супутні витрати, а також занадто короткі термін збору документів та неможливість швидко знайти потрібну квартиру. 

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …