Викрито групу осіб, які шахрайським шляхом заволоділи соцвиплатами пенсіонерів на суму майже 5,7 млн грн

НОВОСТИ ВОСТОКА

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області та оперативного супроводу УСР в Донецькій області ДСР НП України викрито злочинну групу осіб, які шахрайським шляхом заволоділи державними коштами, призначеними родичам померлих пенсіонерів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з березня 2019 року по січень 2020 року двоє мешканців тимчасово окупованої території Донецької області надавали мешканцю м. Бахмута інформацію та копії документів про померлих у так званій «ДНР» пенсіонерів. Вказана особа за грошову винагороду оформлювала у нотаріуса довіреності від родичів померлих та передавала документи своїм спільникам до трьох відділів Управління Пенсійного фонду Донецької області.

Завдяки налагодженій схемі до кишень злочинців потрапляли пенсії померлих громадян та грошова допомога виділена на поховання у вигляді спадщини, право на одержання якої оформлював «підкуплений» нотаріус.

За 11 місяців зловмисники встигли підробити понад 100 довіреностей. За попередніми даними шахраї заволоділи майже 5,7 млн грн.

У ході проведених обшуків за місцями мешкання та у транспортних засобах фігурантів виявлено та вилучено пенсійні справи і нотаріальні довіреності померлих громадян, близько 8 000 доларів США, 6 450 євро, майже 80 000 грн, мобільні телефони, системні блоки, банківські картки, флеш-карти та «чорнові записи» протиправної діяльності, а також автомобіль одного із зловмисників.

Наразі тривають першочергові слідчі (розшукові) дії. Вирішується питання щодо повідомлення шахраям про підозру за ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах) КК України та обрання міри запобіжного заходу.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …