Відмова у поновлені виплат безробітним переселенцям після працевлаштування є безпідставною

НОВОСТИ ВОСТОКА

Переселенці, які вимушені починати життя з чистого аркуша, мають право на адресну грошову допомогу, однак у разі втрати роботи, на думку УСЗН, особа втрачає право на отримання таких виплат. Фахівці системи БПД довели, що такий висновок є незаконним.

Пан Геннадій разом з сім’єю у 2015 році наважився переїхати з окупованої Ясинуватої в м.Дружківка, що на Донеччині. Влаштувався на роботу, винайняв житло та оформив щомісячну адресну грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг («переселенські виплати»), яку вчасно поновлював.
«Часи були тяжкі – незнайоме місто, зарплатня не велика. Всяке бувало» — згадує чоловік.
В 2018 році, при черговому зверненні до управління соціального захисту населення (УСЗН) з заявою про подовження переселенських виплат, Геннадій отримав відмову, вмотивовану тим, що при перевірці його особистої справи було встановлено, що чоловік не працює з квітня 2017 року. На додаток, УСЗН нарахував борг у сумі 3977,04 грн., які чоловік був вимушений повернути в бюджет.
«Хоча я і повідомляв про моє звільнення, я вирішив повернути надмірно виплачені кошти, я розраховував відновити виплати адресної допомоги після працевлаштування» — розповідав Геннадій.

«Причиною переплати є, зазвичай, не вчасне повідомлення УСЗН про зміну обставин, які впливають на виплату переселенських кошів. Така переплата була встановлено за нормами пункту 7 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 (далі — Порядок). Якщо працездатний громадянин фактично не працює, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період — припиняється.» — зазначає юристка Інна Куракіна.
Влаштувавшись на роботу, пан Геннадій знову звернувся до УСЗН з заявою про призначення переселенських виплат. Однак, отримав відмову. УСЗН, обґрунтував своє рішення посилаючись на пункт 3 Порядку. На думку УСЗН, оскільки чоловік працездатного віку, фактично не працював протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, то більше не має права на отримання грошової допомоги і отримає таке право тільки після втрати працездатності, тобто встановлення інвалідності чи досягнення пенсійного віку.


Така відповідь засмутила чоловіка, адже в сім’ї кожна копійка на підрахунку.
За допомогою пан Геннадій, звернувся до Дружківського бюро правової допомоги Краматорського місцевого центру. Фахівчиня Інна Куракіна, в судовому порядку, допомогла повернути адресну грошову допомогу з дати звернення до УСЗН та відстояти соціальне право чоловіка.
«Порядком передбачено, що призначення адресної допомоги особам, які тимчасово не працювали протягом двох і більше місяців не призначається лише на наступні шість місяців, при цьому на сьогоднішній день, чинним законодавством не встановлено заборони на призначення адресної грошової допомоги через період у разі відсутності обставин, які були підставою для припинення виплат. Отже, законних підстав для відмови в призначенні грошової допомоги в УСЗН не було, з чим суд і погодився.» – повідомила, Інна Куракіна.
Вже в листопаді 2020 рішення суду було виконане. УСЗН виплатив чоловіку донараховану адресну грошову допомогу у сумі 5 304 гривень та автоматично продовжив виплати на наступний шестимісячний строк.


Коментар Інни Куракіної:
Якщо Ви стикнулись з подібним, не варто засмучуватись. Насамперед необхідно отримати Повідомлення про відмову у призначенні соціальних виплат. Цей документ буде підставою для оскарження рішення. Наступним кроком, буде підготовка адміністративного позову. За допомогою в складенні позову переселенці можуть звернутись до системи безоплатної правової допомоги, офіс найближчого центру можна знайти за посиланням bit.ly/3kYBXPu

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …