Відчути себе переселенцем пропонують на інтерактивній інсталяції в Києві

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

У Музеї історії міста Києва відкрили інтерактивну інсталяцію «Вмісти своє життя у валізу», яка пропонує жителям Києва зануритись у досвід 1,5 млн вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

Ініціатива має на меті сприяти подоланню стереотипів та упереджень, що існують стосовно переселенців, а також поглибити взаєморозуміння між жителями різних регіонів України.

На презентації розповідали про сучасні проблеми переселенців.

– Досі щодня телефонує до 80 – 100 людей. З питаннями поселення чи виїзду, оформлення соціальних виплат,  каже Віолета Артемчук, координатор гарячої лінії «Донбас СОС». – Інсталяція називається «Вмісти своє життя в валізу», хоча ми розуміємо, що багато чого в валізу вмістити і вивезти не можна. За п’ять років пам’ятаю кілька випадків, що мене вразили. Один чоловік хотів вивезти 40 коробок з жуками, яких збирав 30 років. А одна бабуся дуже хотіла взяти з собою, до своїх дітей, 75 купорок – банок з консервацією. На жаль, це вивезти не вдалося.

Трагічною історією поділилася художниця Алевтина Кахідзе, мати якої залишилися на підконтрольній території. Але, щоб отримувати підтримку від держави, змушена була стати «пенсійною туристкою»  і регулярно приїжджати за пенсією в Україну. У січні цього року стало відомо, що вона померла на блокпосту. Все, що переповідала мати про своє життя, Алевтина описувала у своїх розповідях про героїню Клубніку Андреєвну.

– Мене часто питали, чому не заберу мати. Але ж вона не меблі, її не можна просто так взяти і перевезти, – поділилася художниця. – Її позицією було: я нічого поганого не зробила, чому я маю тікати. І я знаю, що там залишилося багато проукраїнських мешканців, які просто не хочуть чи не можуть покинути свої домівки.

Присутні розповідали і про упереджене ставлення до переселенців, з якими стикалися у житті.

– Сьогодні багато переселенців повертаються, бо не змогли адаптуватися, знайти роботу, платити за житло,  зауважила Олександра Дворецька, виконавчий директор Благодійного фонду «Восток-SOS».

ЩО ЯВЛЯЄ СОБОЮ ІНСТАЛЯЦІЯ
Детально продуманий простір з елементами квесту та 360*-відео змусить відвідувачів за кілька хвилин пережити раптовий від’їзд, пройти контрольно-пропускний пункт, знайти нове помешкання та почати #ЖиттяСпочатку.

Отже, спочатку відвідувачі (по три людини) потрапляють у звичайну кімнату з шафами, столом та диваном.

Вони отримують перелік речей, які мають взяти с собою. І повинні знайти їх в цій кімнаті за п’ять хвилин.

В наступному залі, одягнувши окуляри віртуальної реальності, можна подивитися, які випробування проходять переселенці вже в Україні – як потрапляють на контрольно-пропускний пункт, як оформлюють необхідні для соціальних виплат документи та в які умови гуртожитку потрапляють. Також охочих знайомлять з цифрами, фактами та міфами щодо вимушено переселених осіб та пропонують відповісти на питання щодо свого ставлення до переселенців.

Проект реалізується громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва Німецького фонду Маршалла.


Коли: до 27 травня.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …