В Україні створять фонд реінтеграції «Крим» – міністр

Документы

У новому Міністерстві реінтеграції територій України мають намір створити національний центр документування порушень прав і свобод на тимчасово окупованих територіях України і фонд реінтеграції «Крим».

Про це Крим.Реалії розповіла міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.

За її даними, обидва проєкти фінансуватимуться з держбюджету і плануються до запуску в 2020 році.

«Ми ініціювали створення національного центру документування фактів порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях. Таким чином ми хочемо створити державну інституцію, яка формуватиме політичну позицію України. Зараз триває процес розробки механізму дії центру», – повідомила Оксана Коляда.

У відомстві зазначили, що центр документування узагальнюватиме дані Української Гельсінської спілки з прав людини, всіх рівнів в організації «Донбас SOS» та інших недержавних організацій. Планується, що діяльність центру стане основою для подачі позовів до міжнародних судів у справах України проти Росії. Також центр надаватиме дані за інформаційними запитами від інших відомств, журналістів, міжнародних організацій.

У свою чергу, фонд «Крим» надаватиме грантову підтримку кримським конкурсам і фестивалям на території материкової частини України, наукових досліджень, переміщеним із півострова ЗМІ, недержавним організаціям та іншим.

Планується, що обидві бюджетні організації співпрацюватимуть із міжнародним співтовариством.

Напередодні в Кабінеті міністрів України було схвалене рішення про розділення Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України на два відомства: з питань ветеранів і з реінтеграції територій.

Як стало відомо Крим.Реалії, головою нового міністерства з реінтеграції може стати представник України в політичній підгрупі тристоронньої Мінської контактної групи Олексій Резніков.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes