В УКРАЇНІ НА 50% УРІЗАЛИ СУБСИДІЇ: КОМУ ЗАЛИШАТЬ КОЛИШНІЙ РОЗМІР ВИПЛАТ
Як повідомила Лазебна в ході засідання уряду, щомісячний грошовий еквівалент збільшених нормативів для домогосподарства становив від 80 до 190 гривень в залежності від набору послуг.
«Сьогодні Україна знаходиться в «зеленій» зоні, а доходи людей почали рости. При цьому ми розуміємо, що епідемія коронавируса не завершена, по всьому світу йдуть нові спалахи. Тому проект постанови передбачає продовження дії цього механізму підтримки населення для тих регіонів, які з початком опалювального сезону виявляться в «червоній» зоні в разі нової хвилі коронавируса», – сказала міністр.
Вона заявила, що людям не потрібно буде додатково звертатися до органів соцзахисту, збільшені норми будуть введені автоматично.
Реєстр отримувачів субсидії, до якого є доступ за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua, працює у штатному режимі. Інформація у ньому оновлюється щомісяця. Найближчим часом до нього будуть завантажені дані про призначені органами соціального захисту населення у червні поточного року житлові субсидії (на неопалювальний сезон з травня по вересень включно).
У разі, якщо громадянина України (в тому числі зі статусом ВПО) звільнили з роботи в період карантину, то він має право на отримання житлової субсидії.
У Мінсоцполітики зібрали запитання українців по субсидіях і дали на них відповіді.
Нагадаємо:
- На період дії карантину переселенці можуть за невідкладних обставин отримати окремі адміністративні послуги в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем зареєстрованого або фактичного проживання, підтвердженого довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
- На період карантину і протягом одного місяця після його завершення адресну допомогу для покриття витрат на проживання можуть отримувати і внутрішньо переміщені особи, що не працевлаштовані. Раніше така допомога їм не була доступна. Розмір цієї виплати аналогічний посібнику для працездатних переселенців – 442 грн на місяць.