В Украине выросли минимальные зарплата и пенсия

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

С 1 декабря в Украине на 500 грн выросла минимальная зарплата. Теперь ее размер составляет 6 500 грн. Также выросла и минимальная пенсия. Она увеличена с 1 854 до 1 934 грн.

Об этом говорится в законе «О государственном бюджете Украины на 2021 год».

Это уже второе повышение минимальной зарплаты за 2021 год. Следующее повышение запланировано на октябрь 2022 года. К минимальной зарплате привязан размер ЕСВ для малого и среднего бизнеса, который оплачивается по ставке 22%. Поэтому этот показатель вырастет с 1 320 грн до 1 430 грн.

Что касается пенсий, то их перерасчет в Украине происходит автоматически. Поэтому обращаться с заявлением в Пенсионный фонд не нужно. 

Минимальная пенсия для неработающих пенсионеров, если их возраст превышает 65 лет и у них полный страховой стаж (30 лет для женщин и 35 для мужчин) увеличена с 2 400 грн до 2 600 грн.Также в Украине выросли индивидуальные доплаты за сверхурочный стаж.

Следующее повышение пенсий в Украине запланировано на июль 2022 года. Пенсия увеличиться до 2 027 грн, в декабре 2022 года — до 2 093 грн.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Нова програма під управлінням НЕФКО за фінансування Євросоюзу забезпечить житлом переселенців у 10 українських містах

Ініційована у відповідь на вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, програма «Підтримка ЄС для задоволення нагальних житлових потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні», що фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням НЕФКО, спрямована на забезпечення житлом українців, які були змушені залишити свої домівки внаслідок збройної агресії Російської …