В приложении «Дия» появится новая услуга для переселенцев с Донбасса

НОВОСТИ ВОСТОКА

В приложении «Дия» появилась новая услуга для ВПЛ с Донбасса. Они могут подать заявку на получение компенсации за разрушенное жилье.

Об этом заявил заместитель министра по вопросам реинтеграции территорий Украины Снавер Сейтхалилев, передает сайт Минреинтеграции. 

По его словам, теперь подать заявку на получение компенсации за разрушенное жилье и на получение жилья для переселенцев с Донбасса можно будет через портал «Дия». 

«До конца этого года мы планируем запустить онлайн подачу заявки на портале «Дия» для получения денежной компенсации за разрушенное жилье в Донецкой и Луганской областях, а в 2022 — заявку на портале «Дия» о необходимости социального жилья для ВПЛ.

И это лишь несколько ключевых аспектов, над которыми мы усиленно работаем», – говорится в сообщении. 

Услуга е-Малятко также доступна. Чиновник выразил уверенность, что власти удастся перевести все государственные услуги для жителей временно неподконтрольных Украине территорий в онлайн-формат до 2023 года.

Как мы писали раньше, в проекте государственного бюджета на 2022 год будет существенно увеличено финансирование жилищных программ для ветеранов и переселенцев, на эти программы предусмотрено более 3 млрд гривен.

По программам Минрегиона так и не предусмотрено средств на такие программы как «Доступное жилье» и программу «Ипотека под 3% для ВПЛ и АТО». В 2020 и 2021 годах, в бюджете также не предусмотрели эту статью.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …