В ООН закликали відв’язати виплату пенсій жителям Донбасу від статусу переселенця в Україні

НОВОСТИ ВОСТОКА

Місія ООН констатувала, що жителі Донбасу під час отримання пенсії стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала владу відв’язати виплату пенсій від реєстрації статусу переселенця. Про це говориться у звіті організації.

«Моніторингова місія з прав людини наполягає на необхідності остаточного відмежування виплат пенсій від реєстрації ВПО, як це передбачено законопроектом 2083-д, який вже рік очікує розгляду парламентом», — йдеться в повідомленні.

Зазначено, що сьогодні пенсіонери, які живуть на непідконтрольних територіях, змушені реєструватися як переселенці, щоб отримувати виплати. Для цього їм потрібно їздити на підконтрольну уряду України територію.

Місія констатувала, що жителі Донбасу стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу. Зокрема, було значно обмежено свободу пересування через КПВВ на лінії зіткнення.

Така ситуація перешкоджає доступу вразливих категорій громадян до освіти, сім’ї та пенсій. У зв’язку з цим в місії привітали рішення «Ощадбанку» продовжити термін дії банківських карт ВПО-пенсіонерів до 1 січня 2021 року, тому що в цей період літнім людям не доведеться перетинати КПВВ, щоб підтвердити реєстрацію ВПО, яка необхідна для продовження карти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки разом з міжнародною організацією IREX почали дворічну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні на загальну суму 2 млн дол.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …