В ООН закликали відв’язати виплату пенсій жителям Донбасу від статусу переселенця в Україні

НОВОСТИ ВОСТОКА

Місія ООН констатувала, що жителі Донбасу під час отримання пенсії стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала владу відв’язати виплату пенсій від реєстрації статусу переселенця. Про це говориться у звіті організації.

“Моніторингова місія з прав людини наполягає на необхідності остаточного відмежування виплат пенсій від реєстрації ВПО, як це передбачено законопроектом 2083-д, який вже рік очікує розгляду парламентом”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що сьогодні пенсіонери, які живуть на непідконтрольних територіях, змушені реєструватися як переселенці, щоб отримувати виплати. Для цього їм потрібно їздити на підконтрольну уряду України територію.

Місія констатувала, що жителі Донбасу стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу. Зокрема, було значно обмежено свободу пересування через КПВВ на лінії зіткнення.

Така ситуація перешкоджає доступу вразливих категорій громадян до освіти, сім’ї та пенсій. У зв’язку з цим в місії привітали рішення “Ощадбанку” продовжити термін дії банківських карт ВПО-пенсіонерів до 1 січня 2021 року, тому що в цей період літнім людям не доведеться перетинати КПВВ, щоб підтвердити реєстрацію ВПО, яка необхідна для продовження карти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки разом з міжнародною організацією IREX почали дворічну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні на загальну суму 2 млн дол.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes