Пятница, 2 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
В ООН закликали відв’язати виплату пенсій жителям Донбасу від статусу переселенця в Україні
8:47, 03 декабря 2020

В ООН закликали відв’язати виплату пенсій жителям Донбасу від статусу переселенця в Україні


Місія ООН констатувала, що жителі Донбасу під час отримання пенсії стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала владу відв’язати виплату пенсій від реєстрації статусу переселенця. Про це говориться у звіті організації.

“Моніторингова місія з прав людини наполягає на необхідності остаточного відмежування виплат пенсій від реєстрації ВПО, як це передбачено законопроектом 2083-д, який вже рік очікує розгляду парламентом”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що сьогодні пенсіонери, які живуть на непідконтрольних територіях, змушені реєструватися як переселенці, щоб отримувати виплати. Для цього їм потрібно їздити на підконтрольну уряду України територію.

Місія констатувала, що жителі Донбасу стикаються з додатковими труднощами, викликаними пандемією коронавірусу. Зокрема, було значно обмежено свободу пересування через КПВВ на лінії зіткнення.

Така ситуація перешкоджає доступу вразливих категорій громадян до освіти, сім’ї та пенсій. У зв’язку з цим в місії привітали рішення “Ощадбанку” продовжити термін дії банківських карт ВПО-пенсіонерів до 1 січня 2021 року, тому що в цей період літнім людям не доведеться перетинати КПВВ, щоб підтвердити реєстрацію ВПО, яка необхідна для продовження карти.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки разом з міжнародною організацією IREX почали дворічну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні на загальну суму 2 млн дол.

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска