В Дніпрі відбувся Форум громадських організацій «Проблеми впровадження Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб»

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА

12 грудня 2018 року в Дніпрі відбувся Форум громадських організацій  «Проблеми впровадження Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб». Захід організували  ГО «Ти потрібен Україні», ГС «Сильніші разом»  та Програма розвитку ПРООН в Україні. Також відвідали захід представники моніторингової місії ОБСЄ.

«Учасники з усієї України зібралися, щоб обговорити Стратегію інтеграції ВПО у різних областях, впровадження житлових програм, систематизувати інформацію та підготувати спільний документ, презентація якого запланована на лютий 2019 року», — сказав спеціаліст з питань соціальної згуртованості Програми розвитку ПРООН в Україні Євген Кузнецов.

Голова ГО «Ти потрібен Україні», ГС «Сильніші разом» Лілія Вірьовкіна зазначила: «Кожна з 30 організацій, представники яких беруть участь у Форумі, та організації, що нададуть пропозиції, стануть співавторами спільного документу. Ми плануємо презентувати розроблений громадськістю матеріал центральним органам влади та міжнародним організаціям з тим, щоб вони використали його у процесі прийняття подальших рішень. Це буде перший документ, який підготують саме членські організації, використовуючи власну інформацію «з полей», бо більшість з таких регіональних організацій не мають жодного доступу до ЗМІ та власних ресурсів для публікації здобутої практики/матеріалів».

Під час обговорень учасники з’ясували, що в Житомирській, Вінницькій та інших областях України, саме громадські організації взяли на себе клопіт по збору інформації про потреби внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з питань критеріїв отримання необхідного житла. Зібрані дані передаються до управлінь соціального захисту та фактично слугують базисом для подальшого звітування державних органів влади та органів місцевого самоврядування. Питання: «Чому самі державні органи та органи місцевого самоврядування не проводять анкетування для з’ясування потреб переселенців при взятті на облік?» — залишається поки що без відповіді.

Заступник директора департаменту – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці Дніпропетровської ОДА Юрій Петренко звернув увагу на затверджений Кабінетом Міністрів України 21.11.18 року План реалізації Стратегії: «В Плані містяться заходи, які стосуються 2 та 3 кварталу 2018 року, що в принципі не можливо вже реалізувати». Також він звернув увагу на те, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб не має регіональних/обласних відділів, а компетенція даного Міністерства жодним чином не делегована на місцях ні іншим органам державної влади, ні органам місцевого самоврядування.

Друга частина Форуму стосувалась проблем доступу ВПО до судів та адміністративних органів. Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Софія Данилів розповіла, які помилки допускають внутрішньо переміщені особи при зверненні до суду: «Щоб підтвердити факт народження дитини на окупованій території, жінки не вказують батька дитини; вказують прізвище матері відповідно до змін прізвища, що відбулись на окупованій території, в той же час суд може приймати тільки згідно даних українського паспорту, не надають медичних документів та відмови з РАГС тощо». Керівники громадських організацій ВПО  консультувалися із суддею щодо їхніх власних кейсів. Одна з учасниць навіть зазначила, що готова змінити на деякий час адресу проживання, щоб її справа потрапила саме до такої відкритої та «зрозумілої» судді.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко розповів про роботу мобільних офісів безоплатної правової допомоги, які розташовані на блокпостах при виїзді з тимчасово окупованої території. За його словами, мобільні офіси не можуть працювати на «нульовому кілометрі», бо це дуже небезпечно для співробітників, але в той же час його віддаленість у 800 метрів від нього становить певні труднощі для деяких людей. Софія Данилів запропонувала, щоб на самих блокпостах розповсюджували безоплатно бланки відповідних документів.

Лілія Вірьовкіна

 

 

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …