УВКБ ООН та Укрпошта співпрацюють, щоб надати грошову допомогу 360 000 переміщеним особам у розмірі 2220 гривень. Як отримати?

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Агентство ООН у справах біженців, розпочало у співпраці з Укрпоштою масштабну програму грошової допомоги, щоб допомогти вразливим переміщеним особам задовольнити їхні основні потреби.

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, об’єднало зусилля з Укрпоштою, щоб розпочати програму грошової допомоги, щоб охопити – на першому етапі – 360 000 переміщених осіб по всій Україні. Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 р. та становить 2220 UAH на людину в місяць і буде виплачуватися щомісяця протягом 3 місяців із розрахунку на кількість людей у родині. Сім’ї зможуть отримати готівку через відділення Укрпошти в усіх регіонах України, а у перспективі скористатися банківським переказом.

Програма служить доповненням до національної системи соціального захисту та соціальної допомоги, та має на меті підтримати людей, які були змушені тікати через російську агресію, щоб вони змогли задовольнити свої основні потреби, включаючи оренду житла, придбання їжі та предметів гігієни. Ця грошова допомога є частиною підтримки, яку надають УВКБ ООН та партнери.

«Наслідки війни є руйнівними для багатьох мільйонів людей в Україні, які були змушені тікати, залишивши не лише близьких людей та свої громади, але й свої домівки, речі та роботу», – сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця УВКБ ООН в Україні. «Близько чверті населення України є вимушено переміщеними особами, а триваючі бойові дії змушують все більше людей покинути свої домівки. Хоча гуманітарна допомога не може усунути травму, спричинену цими втратами, вона може допомогти зменшити тиск на людей, сприяючи їх здатності задовольнити основні потреби в харчуванні та підтримці гігієни».

Запис у програму грошової допомоги вже розпочався у Львові та буде проходити в інших населених пунктах України. Наразі УВКБ ООН та його партнери «Право на Захист» та КримSOS зареєстрували 1 543 осіб (720 сімей), перші виплати заплановані на 25 березня і пізніше. Програма призначена для вимушено переміщених осіб, які не планують залишати територію України.

Запис у програму грошової допомоги розпочався у Львові 23 березня, а тепер також проходить в Ужгороді та Мукачево.

photo_2022-03-25_14-54-48
photo_2022-03-25_14-55-06
photo_2022-03-25_14-55-11
photo_2022-03-25_14-55-16
photo_2022-03-25_14-55-34

«Наші партнери з УВКБ ООН обрали Укрпошту для безпосередньої видачі коштів українцям, які потребують допомоги, оскільки ми маємо досвід видачі коштів в умовах війни, а також можемо забезпечити різні формати виплати: видачу у відділені або адресну доставку. Крім того, Укрпошта має найширшу мережу, і наші відділення працюють з початку війни навіть у Сумах, Харкові, Миколаєві, Херсоні та інших містах, де напружена ситуація, і де населення найбільше потребує допомоги», – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Протягом місяця, військове вторгнення Росії в Україну спричинило масштабну гуманітарну кризу. Щонайменше десять мільйонів людей були змушені залишити свої домівки і є або переміщеними всередині країни або виїхали як біженці за кордон, а 12,65 мільйона безпосередньо постраждали внаслідок бойових дій.

У рамках міжвідомчого реагування, УВКБ ООН працює в тісній співпраці з місцевою владою та гуманітарними партнерами для надання інформації та консультацій щодо захисту населення, надання гуманітарної допомоги, збільшення можливостей прийому та розміщення переміщених осіб та доставки матеріалів для допомоги людям, будинки яких було пошкоджено.

Проект реалізується через партнерів УВКБ ООН в Україні: БФ «Право на Захист», громадські організації КримSOS, NEEKA, Nehemiya.

За додатковою інформацією просимо звертатись на номер: 0800307711 або писати на адресу urkki@unhcr.org

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes