УВКБ ООН та Укрпошта співпрацюють, щоб надати грошову допомогу 360 000 переміщеним особам у розмірі 2220 гривень. Як отримати?

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Агентство ООН у справах біженців, розпочало у співпраці з Укрпоштою масштабну програму грошової допомоги, щоб допомогти вразливим переміщеним особам задовольнити їхні основні потреби.

УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, об’єднало зусилля з Укрпоштою, щоб розпочати програму грошової допомоги, щоб охопити – на першому етапі – 360 000 переміщених осіб по всій Україні. Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 р. та становить 2220 UAH на людину в місяць і буде виплачуватися щомісяця протягом 3 місяців із розрахунку на кількість людей у родині. Сім’ї зможуть отримати готівку через відділення Укрпошти в усіх регіонах України, а у перспективі скористатися банківським переказом.

Програма служить доповненням до національної системи соціального захисту та соціальної допомоги, та має на меті підтримати людей, які були змушені тікати через російську агресію, щоб вони змогли задовольнити свої основні потреби, включаючи оренду житла, придбання їжі та предметів гігієни. Ця грошова допомога є частиною підтримки, яку надають УВКБ ООН та партнери.

«Наслідки війни є руйнівними для багатьох мільйонів людей в Україні, які були змушені тікати, залишивши не лише близьких людей та свої громади, але й свої домівки, речі та роботу», – сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця УВКБ ООН в Україні. «Близько чверті населення України є вимушено переміщеними особами, а триваючі бойові дії змушують все більше людей покинути свої домівки. Хоча гуманітарна допомога не може усунути травму, спричинену цими втратами, вона може допомогти зменшити тиск на людей, сприяючи їх здатності задовольнити основні потреби в харчуванні та підтримці гігієни».

Запис у програму грошової допомоги вже розпочався у Львові та буде проходити в інших населених пунктах України. Наразі УВКБ ООН та його партнери «Право на Захист» та КримSOS зареєстрували 1 543 осіб (720 сімей), перші виплати заплановані на 25 березня і пізніше. Програма призначена для вимушено переміщених осіб, які не планують залишати територію України.

Запис у програму грошової допомоги розпочався у Львові 23 березня, а тепер також проходить в Ужгороді та Мукачево.

photo_2022-03-25_14-54-48
photo_2022-03-25_14-55-06
photo_2022-03-25_14-55-11
photo_2022-03-25_14-55-16
photo_2022-03-25_14-55-34

«Наші партнери з УВКБ ООН обрали Укрпошту для безпосередньої видачі коштів українцям, які потребують допомоги, оскільки ми маємо досвід видачі коштів в умовах війни, а також можемо забезпечити різні формати виплати: видачу у відділені або адресну доставку. Крім того, Укрпошта має найширшу мережу, і наші відділення працюють з початку війни навіть у Сумах, Харкові, Миколаєві, Херсоні та інших містах, де напружена ситуація, і де населення найбільше потребує допомоги», – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Протягом місяця, військове вторгнення Росії в Україну спричинило масштабну гуманітарну кризу. Щонайменше десять мільйонів людей були змушені залишити свої домівки і є або переміщеними всередині країни або виїхали як біженці за кордон, а 12,65 мільйона безпосередньо постраждали внаслідок бойових дій.

У рамках міжвідомчого реагування, УВКБ ООН працює в тісній співпраці з місцевою владою та гуманітарними партнерами для надання інформації та консультацій щодо захисту населення, надання гуманітарної допомоги, збільшення можливостей прийому та розміщення переміщених осіб та доставки матеріалів для допомоги людям, будинки яких було пошкоджено.

Проект реалізується через партнерів УВКБ ООН в Україні: БФ «Право на Захист», громадські організації КримSOS, NEEKA, Nehemiya.

За додатковою інформацією просимо звертатись на номер: 0800307711 або писати на адресу urkki@unhcr.org

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …