Site icon Переселенцы

УРЯД ЗАПРОВАДИВ ЕЛЕКТРОННУ ДОВІДКУ ДЛЯ ВПО

Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою запроваджується цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Зараз ця довідка паперова, проте відтепер вона буде доступною і в цифровому вигляді.

Внутрішньо переміщена особа, яка в установленому порядку отримала довідку ВПО матиме відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну автентифікацію.

Довідка відображатиме прізвище, ім’я та по батькові її власника, стать, інформацію про документи, які підтверджують особу, та зареєстроване і фактичне місця проживання.

Е-довідку ВПО можна пред‘являти за місцем вимоги  без додаткового пред’явлення її  паперового аналогу. «Це значно полегшить життя ВПО. Адже зараз цю паперову довідку люди змушені носити з собою і надавати для отримання щомісячної адресної допомоги на проживання та оплати комунальних послуг, в банки, для отримання субсидій, отримання гуманітарної допомоги, для голосування. Але тепер достатньо мати лише телефон, де встановлений додаток «Дія» і автоматично відображається е-довідка ВПО», — зазначив заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Снавер Сейтхалілєв.

За інформацією Міністерства з питань цифрової трансформації, спочатку ця довідка з’явиться у бета-тесті в мобільному застосунку «Дія». Пізніше на порталі «Дія» буде доступна послуга замовлення такої довідки онлайн.

Exit mobile version