УРЯД ВИЗНАЧИВ ДОНЕЦЬКУ І ЛУГАНСЬКУ ОБЛАСТЬ ПРІОРИТЕТНИМИ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ПІЛОТНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЄКТІВ

КИЕВЩИНА

У середу 3 березня 2021 року на своєму засіданні Кабінет Міністрів затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року, визначивши ключові напрямки.

Серед них — реінтеграція тимчасово окупованих територій, а саме – пріоритетність розвитку територій Донецької та Луганської областей, підконтрольних Уряду.

В документі наголошується, що тимчасова окупація РФ частини території Донецької та Луганської областей, а також території АР Крим та м. Севастополь спричинила ряд значних структурних зрушень в національній економіці, зокрема відтоку інвестицій, та справила чималий вплив на національну економіку в цілому.

«За підрахунками Мін’юсту, сума прямих збитків у вигляді втрат активів, заподіяних тимчасовою окупацією, становила (в цінах 2013 року) 950 млрд. гривень. Ринкова вартість незаконно захопленою державою-агресором матеріально-сировинної бази в АР Крим та м. Севастополі для України становила ще 126,8 млрд. гривень. Імідж регіону як небезпечного наразі не дає можливості для довгострокового планування та знижує готовність потенційних інвесторів вкладатись в розвиток бізнесу, що спричинює масовий відплив працездатного населення та капіталу з територій, прилеглих до тимчасово окупованих, а також посилює міграційне навантаження інших регіонів внаслідок вимушеного внутрішнього переміщення населення», — йдеться в документі. 

Саме тому, задля створення інвестиційно комфортних умов, одним із ключових пріоритетів Стратегії визначено запровадження пілотного режиму стимулювання інвестиційної та інноваційної діяльності на територіях Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

«Це певною мірою історичний документ, який засвідчує зміну підходу держави до вільних територій Донецької і Луганської областей. Донеччина і Луганщина постраждали від війни і це істотно вплинуло на якість життя у всіх вимірах. Національна економічна стратегія визначає, що відтепер ці території стануть плацдармом для  для застосування пілотних найсміливіших ініціатив, найдосконаліших засобів стимулювання економічного розвитку. Це повністю збігається з баченням, яке Мінреінтеграції закладає у Стратегію економічного розвитку Донецької і Луганської областей, концептуальну основу якої Уряд затвердив 23 грудня 2020 року. Наразі триває напрацювання відповідних законопроєктів. Тобто йдеться повну кореляцію двох Стратегій – загальнонаціональної і адресної для регіонів, а також синергію органів влади і під час розробки, і, я впевнений, під час майбутнього втілення. Наш пріоритет – забезпечити умови для розвитку і зміцнення громад, для створення робочих місць, відповідної інфраструктури для комфортного життя через залучення інвестицій і створення з боку держави відповідних умов для інвесторів. Це одночасно буде потужним сигналом для мешканців тимчасово окупованої Росією частини Донеччини і Луганщини, що сприятиме її подальшій деокупації та реінтеграції», — заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Зокрема, мова йде про:

— пілотне впровадження нових завдань та підходів, викладених у Стратегії, на територіях Донецької та Луганської областей, на яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі; 

— створення трьох типів моделей територій, що передбачатимуть стимулюючі умови у сфері оподаткування, кредитування та митної політики для кожного окремого типу: в громадах, прилеглих до тимчасово окупованих територій; на всій території Донецької та Луганської областей; на території окремих виробничих та рекреаційних кластерів, зокрема інноваційних та індустріальних парків;

— запровадження нових інструментів захисту інвестицій, зокрема відкриття філіалів міжнародних комерційних арбітражів з розповсюдженням їх юрисдикцій на території пріоритетного розвитку Донецької та Луганської областей;

— створення системи страхування від військових та політичних ризиків;

— сприяння законодавчому закріпленню незмінності умов оподаткування господарської діяльності інвесторів;

— утворення Фонду консорціумного фінансування для інвестування проектів розбудови транспортної, енергетичної та комунальної інфраструктури.

Нагадаємо, 23 грудня 2020 року, на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей.

На виконання рішення Уряду щодо ухвалення Концепції Мінреінтеграції працює над розробкою Стратегії економічного розвитку Донецької й Луганської областей на основі 42 міжнародних кейсів й подати її на затвердження Кабінету Міністрів навесні 2021 року.

Майбутня Стратегія економічного розвитку Донецької і Луганської областей концентруватиметься передусім на потребах людей та територіальних громад, в яких вони живуть.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …