Уряд удосконалив виплати компенсацій за житло для ветеранів, захисників-переселенців та учасників Революції Гідності

НОВОСТИ ВОСТОКА

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні схвалив зміни до нормативно-правових актів щодо питань забезпечення житлом осіб, які захищали незалежність, суверенітет на територіальну цілісність України (постанова КМУ від 19.10.2016 №719), захисників України – внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 18.04.2018 №280) та осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їхніх сімей (постанова КМУ від 20.02.2019 №206).

Про це інформує пресслужба Мінветеранів.

Так, визначено чіткий порядок розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, розширюються повноваження комісій, які утворюються для розгляду заяв про призначення грошової компенсації, визначають право на виплату грошової компенсації у зв’язку зі зміною місця проживання, у разі смерті заявника та підстави, за яких не здійснюється виплата грошової компенсації.

Як зазначив перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, існуючі механізми надання субвенцій з державного бюджету та виплати грошової компенсації не в повній мірі відповідали очікуваним результатам. Це негативно впливало на рівень забезпечення захисників України, особливо ветеранів – внутрішньо переміщених осіб, а також учасників Революції Гідності та членів їхніх родин, житлом, яке ними придбано за рахунок коштів грошової компенсації.

«У зв’язку з цим, ми підготували зміни до постанов №280, №719, №206, винесли їх на розгляд уряду та отримали підтримку. Мінветеранів робить все можливе, для того, щоб і наші воїни-захисники, і ветерани-переселенці, і учасники Революції Гідності, які втратили здоров’я, захищаючи європейські цінності  та свободи в Україні, отримали виплату компенсації за житло», – наголосив Олександр Порхун.

Нагадаємо, 23 липня міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна взяла участь у нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо стану забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Прем’єр-міністр доручив Міністерству у справах ветеранів та Міністерству фінансів опрацювати питання збільшення на 282 мільйона гривень видатків у державному бюджеті за програмою 1511050  «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України…».

Це дасть змогу вже в поточному році забезпечити житлом понад 400 осіб (зокрема 220 осіб – за рахунок додаткових асигнувань).

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes