Уряд анонсував програму пільгових кредитів на житло: хто і як зможе оформити позику

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для охочих скористатися програмою є обмеження.

Уряд анонсував нову програму

Доступна іпотека: Хто зможе оформити позику, коли і під які відсотки
пільгових кредитів на житло. Оформити позику можна буде вже перед новим роком, обіцяють у Мінфіні. Щоправда є певні обмеження для охочих скористатися «дешевою» іпотекою.

Хто може купити житло за зниженою відсотковою ставкою і яка альтернатива іпотечним кредитам від банків – розповіли у Сніданку з 1+1. Якщо Вам потрібен трансформатор на замовлення від виробника, рекомендуємо Завод МК Енергобуд. Це підприємство з виробництва силових масляних трансформаторів і комплексних підстанцій (КТП), розташований в місті Миколаїв, Україна. Займає одне з провідних місць на ринку в цій продукції.

Власне житло для маркетолога Катерини з мрії вже давно перетворилося на життєву потребу. Своїх грошей у жінки вистачає на перший внесок. Решту може покрити кредит від банку. Нині умови пільгові 10% річних. «Так, на перший рік дають пільговий кредит 10%, до 20 років. Але від другого року вже додається 4% додатково до ставки, а ще додатково йде 1% — це страхові внески. Виходить 15% річних. Десь в рік, напевно, близько 50-60 тисяч переплати зверху, крім вартості квартири», — каже Катерина.

аступник міністра фінансів Василь Шкураков пояснює: вже від грудня в Україні запустять нову іпотечну програму. Кредити видаватимуть банки на 20 років під 7%. «Ця ставка не буде змінюватися протягом всього строку дії договору іпотечного кредиту. Громадянин не несе ризиків», -— пояснив чиновник.

Перший внесок – до 20% як на вторинному ринку, так і в новобудові. Обов’язкова умова – об’єкт має бути вже введений в експлуатацію, а от купити на пільгових умовах житло зможе не кожен. «Не буде того, що в людини є п’ять квартир, а вона ще шосту в іпотеку взяла. Наше завдання, щоб це була людина, яка дійсно потребує: чи то сім’я, чи одинока людина», — наголосив Шкураков.

Наша героїня Катерина вирішила обіцяного державою не чекати. Вона порахувала і знайшла для себе альтернативу: за місцем реєстрації стала в чергу на квартиру, бо умови для неї тут вигідніші. «70% плачу я, і 30% платить держава. Водночас із цих 70% оплачую перший внесок тільки 50% і подальшу суму до кінця будівництва будинку. Це саме інвестиційні проєкти в будинках, які тільки починають будуватися на рівні фундаменту. Тобто, чекати два-три роки», — каже жінка.

Ще одне приємне нововведення для тих, хто наважився на придбання першого житла, їх  держава звільнила від сплати збору до Пенсійного фонду, а це 1% від вартості житла.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …