Уряд анонсував програму пільгових кредитів на житло: хто і як зможе оформити позику

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для охочих скористатися програмою є обмеження.

Уряд анонсував нову програму

Доступна іпотека: Хто зможе оформити позику, коли і під які відсотки
пільгових кредитів на житло. Оформити позику можна буде вже перед новим роком, обіцяють у Мінфіні. Щоправда є певні обмеження для охочих скористатися «дешевою» іпотекою.

Хто може купити житло за зниженою відсотковою ставкою і яка альтернатива іпотечним кредитам від банків – розповіли у Сніданку з 1+1. Якщо Вам потрібен трансформатор на замовлення від виробника, рекомендуємо Завод МК Енергобуд. Це підприємство з виробництва силових масляних трансформаторів і комплексних підстанцій (КТП), розташований в місті Миколаїв, Україна. Займає одне з провідних місць на ринку в цій продукції.

Власне житло для маркетолога Катерини з мрії вже давно перетворилося на життєву потребу. Своїх грошей у жінки вистачає на перший внесок. Решту може покрити кредит від банку. Нині умови пільгові 10% річних. «Так, на перший рік дають пільговий кредит 10%, до 20 років. Але від другого року вже додається 4% додатково до ставки, а ще додатково йде 1% — це страхові внески. Виходить 15% річних. Десь в рік, напевно, близько 50-60 тисяч переплати зверху, крім вартості квартири», — каже Катерина.

аступник міністра фінансів Василь Шкураков пояснює: вже від грудня в Україні запустять нову іпотечну програму. Кредити видаватимуть банки на 20 років під 7%. «Ця ставка не буде змінюватися протягом всього строку дії договору іпотечного кредиту. Громадянин не несе ризиків», -— пояснив чиновник.

Перший внесок – до 20% як на вторинному ринку, так і в новобудові. Обов’язкова умова – об’єкт має бути вже введений в експлуатацію, а от купити на пільгових умовах житло зможе не кожен. «Не буде того, що в людини є п’ять квартир, а вона ще шосту в іпотеку взяла. Наше завдання, щоб це була людина, яка дійсно потребує: чи то сім’я, чи одинока людина», — наголосив Шкураков.

Наша героїня Катерина вирішила обіцяного державою не чекати. Вона порахувала і знайшла для себе альтернативу: за місцем реєстрації стала в чергу на квартиру, бо умови для неї тут вигідніші. «70% плачу я, і 30% платить держава. Водночас із цих 70% оплачую перший внесок тільки 50% і подальшу суму до кінця будівництва будинку. Це саме інвестиційні проєкти в будинках, які тільки починають будуватися на рівні фундаменту. Тобто, чекати два-три роки», — каже жінка.

Ще одне приємне нововведення для тих, хто наважився на придбання першого житла, їх  держава звільнила від сплати збору до Пенсійного фонду, а це 1% від вартості житла.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Українським роботодавцям збільшили компенсацію за працевлаштування переселенців

Кабінет міністрів збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки. За даними прес-служби, загальна тривалість надання компенсації збільшена з двох до трьох місяців, за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю — до …

КИЕВЩИНА
Виплати для переселенців: для кого продовжуються, а кому припиняться?

З 1 березня 2024 року чисельна кількість переселенців буде позбавлена фінансової підтримки від держави. Ця тема викликала значний резонанс в українському суспільстві. Хто й далі отримуватиме виплати для ВПО? А хто буде позбавлений такої допомоги? Та чому Кабмін взагалі ухвалив рішення про скорочення фінансової допомоги переселенцям? Ще з 2023 року …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Канада, Німеччина, Румунія: як обрати країну для евакуації у 2024 році: рейтинг. Частина 2

Яку країну обрати майже через два роки великої війни? Умови у різних державах постійно змінюються, тож варто придивитися до можливостей. Редакція Евакуація.City вивчила офіційні документи та поговорила з волонтерами, а також українцями, які живуть в різних державах і склала рейтинг країн для евакуації. У ньому розповідаємо про дорогу, грошову допомогу, роботу, документи, ціни, …