Уряд анонсував програму пільгових кредитів на житло: хто і як зможе оформити позику

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для охочих скористатися програмою є обмеження.

Уряд анонсував нову програму

Доступна іпотека: Хто зможе оформити позику, коли і під які відсотки
пільгових кредитів на житло. Оформити позику можна буде вже перед новим роком, обіцяють у Мінфіні. Щоправда є певні обмеження для охочих скористатися «дешевою» іпотекою.

Хто може купити житло за зниженою відсотковою ставкою і яка альтернатива іпотечним кредитам від банків – розповіли у Сніданку з 1+1. Якщо Вам потрібен трансформатор на замовлення від виробника, рекомендуємо Завод МК Енергобуд. Це підприємство з виробництва силових масляних трансформаторів і комплексних підстанцій (КТП), розташований в місті Миколаїв, Україна. Займає одне з провідних місць на ринку в цій продукції.

Власне житло для маркетолога Катерини з мрії вже давно перетворилося на життєву потребу. Своїх грошей у жінки вистачає на перший внесок. Решту може покрити кредит від банку. Нині умови пільгові 10% річних. «Так, на перший рік дають пільговий кредит 10%, до 20 років. Але від другого року вже додається 4% додатково до ставки, а ще додатково йде 1% — це страхові внески. Виходить 15% річних. Десь в рік, напевно, близько 50-60 тисяч переплати зверху, крім вартості квартири», — каже Катерина.

аступник міністра фінансів Василь Шкураков пояснює: вже від грудня в Україні запустять нову іпотечну програму. Кредити видаватимуть банки на 20 років під 7%. «Ця ставка не буде змінюватися протягом всього строку дії договору іпотечного кредиту. Громадянин не несе ризиків», -— пояснив чиновник.

Перший внесок – до 20% як на вторинному ринку, так і в новобудові. Обов’язкова умова – об’єкт має бути вже введений в експлуатацію, а от купити на пільгових умовах житло зможе не кожен. «Не буде того, що в людини є п’ять квартир, а вона ще шосту в іпотеку взяла. Наше завдання, щоб це була людина, яка дійсно потребує: чи то сім’я, чи одинока людина», — наголосив Шкураков.

Наша героїня Катерина вирішила обіцяного державою не чекати. Вона порахувала і знайшла для себе альтернативу: за місцем реєстрації стала в чергу на квартиру, бо умови для неї тут вигідніші. «70% плачу я, і 30% платить держава. Водночас із цих 70% оплачую перший внесок тільки 50% і подальшу суму до кінця будівництва будинку. Це саме інвестиційні проєкти в будинках, які тільки починають будуватися на рівні фундаменту. Тобто, чекати два-три роки», — каже жінка.

Ще одне приємне нововведення для тих, хто наважився на придбання першого житла, їх  держава звільнила від сплати збору до Пенсійного фонду, а це 1% від вартості житла.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …