Українці підтримують проведення виборів на ТОТ не раніше ніж через два роки після деокупації

Документы

23 березня 2021 року заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко взяв участь у презентації результатів всеукраїнського репрезентативного опитування, присвяченого окремим положенням проєкту закону «Про державну політику перехідного періоду», яке проводили Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні.

Відтак, в оприлюдненому драфті проєкту закону Мінреінтеграції про перехідний період пропонується визначити, що вибори на деокупованих територіях призначаються одночасно з черговими місцевими виборами, але не раніше, ніж через два роки після деокупації відповідного району, області, Автономної Республіки Крим, міста Севастополя.

Згідно з даними проведеного опитування, майже половина опитаних українців – 46,6% – погоджуються з такою пропозицією; лише 11,6% респондентів проти.

Окрім того, ініціатори опитування відзначили, що більшість опитаних респондентів підтримують законопроєкт Мінреінтеграції.

Експерти також висловили свою прихильність до ініціативи Мінреінтеграції щодо публічного обговорення законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду», і вважають, що такий метод є прикладом правильної співпраці державних органів влади з громадянським суспільством.

«Необхідність дискусії в суспільстві щодо законопроєкту про перехідний період є певним чином екзистенційною, адже в рамках дискусії ми переходимо до якогось розуміння спільних базових понять, розвіюємо міфи, повертаємося до реальності. Ми отримали більше ніж від 100 адресатів реакцію на наш законопроєкт, це більше ніж 1000 сторінок пропозицій та рекомендацій. Цей увесь масив інформації наразі опрацьовується і найближчим часом буде оприлюднено вже проєкт з урахуванням рекомендацій», – зазначив Ігор Яременко

Нагадаємо, напередодні експерти проєкту «DIAL U» відзначили високу зацікавленість місцевих громад в обговоренні законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду». В рамках цього проєкту були проведені консультації із представниками громад Херсонщини, Житомирщини та Вінниччини: ВПО, ветеранами АТО/ООС, органами влади та місцевого самоврядування, журналістами та громадськими активістами, щодо ставлення громадян до засад державної реінтеграційної політики, викладеної в даному законопроєкті.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …