Українці підтримують проведення виборів на ТОТ не раніше ніж через два роки після деокупації

Документы

23 березня 2021 року заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко взяв участь у презентації результатів всеукраїнського репрезентативного опитування, присвяченого окремим положенням проєкту закону «Про державну політику перехідного періоду», яке проводили Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні.

Відтак, в оприлюдненому драфті проєкту закону Мінреінтеграції про перехідний період пропонується визначити, що вибори на деокупованих територіях призначаються одночасно з черговими місцевими виборами, але не раніше, ніж через два роки після деокупації відповідного району, області, Автономної Республіки Крим, міста Севастополя.

Згідно з даними проведеного опитування, майже половина опитаних українців – 46,6% – погоджуються з такою пропозицією; лише 11,6% респондентів проти.

Окрім того, ініціатори опитування відзначили, що більшість опитаних респондентів підтримують законопроєкт Мінреінтеграції.

Експерти також висловили свою прихильність до ініціативи Мінреінтеграції щодо публічного обговорення законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду», і вважають, що такий метод є прикладом правильної співпраці державних органів влади з громадянським суспільством.

«Необхідність дискусії в суспільстві щодо законопроєкту про перехідний період є певним чином екзистенційною, адже в рамках дискусії ми переходимо до якогось розуміння спільних базових понять, розвіюємо міфи, повертаємося до реальності. Ми отримали більше ніж від 100 адресатів реакцію на наш законопроєкт, це більше ніж 1000 сторінок пропозицій та рекомендацій. Цей увесь масив інформації наразі опрацьовується і найближчим часом буде оприлюднено вже проєкт з урахуванням рекомендацій», — зазначив Ігор Яременко

Нагадаємо, напередодні експерти проєкту «DIAL U» відзначили високу зацікавленість місцевих громад в обговоренні законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду». В рамках цього проєкту були проведені консультації із представниками громад Херсонщини, Житомирщини та Вінниччини: ВПО, ветеранами АТО/ООС, органами влади та місцевого самоврядування, журналістами та громадськими активістами, щодо ставлення громадян до засад державної реінтеграційної політики, викладеної в даному законопроєкті.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям подати заяву на отримання пільгової іпотеки через портал Дія

Переселенці можуть подати заяву на пільгову іпотеку онлайн через Дію. Держава пропонує кредити на житло під 3% річних з мінімальним внеском лише 6%. Як оформити заявку в декілька кліків, які документи потрібні, та як працює система відбору учасників програми – дивіться в інфографіці.

УКРАИНА
ЦВК та політтехнологи працюють над новим Законом «Про вибори», який дозволить переселенцям та українцям за кордоном повноправно брати участь у виборах

На тлі міжнародних переговорів за участі США, України та Росії питання виборів знову виходить на перший план. Про це також неодноразово повідомляли експерти Центральна виборча комісія України готує механізм, який дозволить мільйонам українців, які живуть за кордоном, взяти участь у парламентських і президентських виборах, зауважив її очільник Олег Діденко під …

КИЕВЩИНА
Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї

Від сьогодні, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр). Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї. Відкриття процесу подання …

Глушитель на АК