Українці підтримують проведення виборів на ТОТ не раніше ніж через два роки після деокупації

Документы

23 березня 2021 року заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко взяв участь у презентації результатів всеукраїнського репрезентативного опитування, присвяченого окремим положенням проєкту закону «Про державну політику перехідного періоду», яке проводили Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні.

Відтак, в оприлюдненому драфті проєкту закону Мінреінтеграції про перехідний період пропонується визначити, що вибори на деокупованих територіях призначаються одночасно з черговими місцевими виборами, але не раніше, ніж через два роки після деокупації відповідного району, області, Автономної Республіки Крим, міста Севастополя.

Згідно з даними проведеного опитування, майже половина опитаних українців – 46,6% – погоджуються з такою пропозицією; лише 11,6% респондентів проти.

Окрім того, ініціатори опитування відзначили, що більшість опитаних респондентів підтримують законопроєкт Мінреінтеграції.

Експерти також висловили свою прихильність до ініціативи Мінреінтеграції щодо публічного обговорення законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду», і вважають, що такий метод є прикладом правильної співпраці державних органів влади з громадянським суспільством.

«Необхідність дискусії в суспільстві щодо законопроєкту про перехідний період є певним чином екзистенційною, адже в рамках дискусії ми переходимо до якогось розуміння спільних базових понять, розвіюємо міфи, повертаємося до реальності. Ми отримали більше ніж від 100 адресатів реакцію на наш законопроєкт, це більше ніж 1000 сторінок пропозицій та рекомендацій. Цей увесь масив інформації наразі опрацьовується і найближчим часом буде оприлюднено вже проєкт з урахуванням рекомендацій», — зазначив Ігор Яременко

Нагадаємо, напередодні експерти проєкту «DIAL U» відзначили високу зацікавленість місцевих громад в обговоренні законопроєкту «Про державну політику перехідного періоду». В рамках цього проєкту були проведені консультації із представниками громад Херсонщини, Житомирщини та Вінниччини: ВПО, ветеранами АТО/ООС, органами влади та місцевого самоврядування, журналістами та громадськими активістами, щодо ставлення громадян до засад державної реінтеграційної політики, викладеної в даному законопроєкті.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …