УКРАЇНІ ПОТРІБНА СВОЯ МОДЕЛЬ БЕЗПЕЧНОЇ РЕІНТЕГРАЦІЇ

Курсы для переселенцев

Такого висновку дійшли Віцепрем‘єр-міністр України – Міністр тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков із авторами та організаторами державної політики мирної реінтеграції окупованих територій Республіки Хорватії на зустрічі у Загребі.

Участь у зустрічі з боку хорватської сторони взяли: Йошко Морич – заступник Міністра внутрішній справ Республіки Хорватії 1991-2000 рр., член Державної комісії з питань UNPROFOR-у, заступник голови Національного комітету з реалізації програми встановлення довіри, прискореного повернення та нормалізації життя в постраждалих від війни районах Республіки Хорватія (1998);

Івіца Костович – академік, Директор Інституту вивчення мозку, колишній заступник керівника Штабу санації РХ з 1991 по 1995 рр.;

Мате Граніч – Віце-прем’єр-міністр Республіки Хорватія з 31 липня 1991 року та міністр закордонних справ з 1 червня 1993 року по 27 січня 2000 року, діючий спеціальний радник Прем’єр-міністра РХ; Вішня Мішин – журналістка, спецкореспондентка державного телерадіоканалу ХРТ 1991-1998 рр. з висвітлення процесу мирної реінтеграції хорватського Подунав’я;

Ловре Пейкович – Керівник Центру з питань вимушено переміщених осіб і біженців.

Модератором стала Весна Шкаре-Ожболт. Наприкінці 1990-х вела переговори, що призвели до мирної інтеграції Східної Славонії, Баранії та Західної Сирії в Хорватію, була уповноваженою президента Республіки Хорватії з питань мирної реінтеграції хорватського Подунав’я. Саме її у Хорватії називають людиною, завдяки якій реінтеграція відбулася.

«Дякую, що знайшли час поспілкуватися з нами, бо мета нашого візиту – отримати досвід у мирній реінтеграції. І досягнення, і помилки Хорватії дуже важливі для нас, адже кожна врахована помилка – це врятоване життя. Наше міністерство – про людей і для людей. Сама реінтеграція – це про людей, а не тільки про території. У нас 420 тис. учасників бойових дій. Через війну у той чи інший спосіб пройшли понад 1,5 млн наших громадян. Мир – це питання номер один для України, але точно не мир будь-якою ціною. І безпечна реінтеграція – це не тільки про необхідність повернення окупованих територій, це про наявність червоних ліній, які ми ніколи не перейдемо», – наголосив віцепрем‘єр-міністр України.

Хорватські друзі розповіли про ключові складові безпечної реінтеграції: демілітарізація і безпека, запровадження перехідного періоду, забезпечення поновлення майнових прав, соціально-гуманітарна політика, встановлення державного устрою на всіх територіях, примирення між населенням.

Окрему увагу приділили питанням інформаційної політики, наголосивши, що забезпечення інформаційного суверенітету та провадження правильної інформполітики – це великий крок на шляху до безпечної реінтеграції.

В свою чергу Резніков додав, що питання забезпечення сталого інформаційного суверенітету досі відкрите для України.

В рамках спілкування українська і хорватська делегації дійшли висновку, що хорватський досвід безпечної реінтеграції може стати базою для української, проте модель такої реінтеграції в України має бути своя.

Хорватія надала низку рекомендацій, в тому числі щодо ВПО, політичного врегулювання тощо.

Сторони також окремо обговорили питання перехідного періоду, зокрема, засади, яких дотримувалася Хорватія. Хорватська сторона зазначила необхідність прийняття законодавчих актів про відповідальність і про амністію, наголосивши, що всі, хто вчиняв воєнні злочини, мають бути притягнуті до відповідальності.

Олексій Резніков принагідно попросив хорватських колег поділитися своїми напрацюваннями.

Варто наголосити, що під час цієї зустрічі фахівці також зазначили, що й досі, по закінченню 25 років, процес реінтеграції у Хорватії повністю не завершено і наразі він ще триває.

Нагадаємо, раніше Віцепрем‘єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в рамках робочого візиту до Хорватії зустрівся із Віце-прем’єр-міністром Хорватії – Міністром у справах ветеранів Республіки Хорватії Томо Медведом.

Медвед повідомив, що завдяки, в тому числі, дипломатичному підходу, Хорватія змогла запровадити мирну реінтеграцію, проте, цей процес дуже тривалий – й досі відбувається і проведення повної інтеграції є викликом для Хорватії й досі.

ac920b70-07a6-11eb-8229-418c7e0c24df.jpeg
bb4b6c60-07a6-11eb-8229-418c7e0c24df.jpeg
Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …