У ЖИТОМИРІ СІМ’ЯМ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ВРУЧИЛИ КЛЮЧІ ВІД КВАРТИР

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

У Житомирі  6  сімей внутрішньо переміщених осіб  отримали ключі від квартир.  Сьогодні, 20 січня,  5 ордерів на проживання  в  квартирах фонду тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб  вручили  міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда  й  міський голова  Сергій  Сухомлин.  Ще один ордер вручили раніше , наприкінці 2019-го року.

Міністерка  відзначила, що Житомирська міська ОТГ є яскравим прикладом громади, де активно здійснюються заходи щодо повноцінної інтеграції людей, які були змушені залишити свої домівки. Урядовець висловила сподівання й на подальшу співпрацю у справі  підтримки «нових житомирян».

«Питань багато,  і робота далеко не завершується врученням ордерів. Але це достатньо серйозний крок, який, повірте, здійснюється невсюди. Ми зрозуміли, що у нас така програма є, є певні кошти, але не скрізь вистачає готовності від місцевої влади співфінансувати з міністерством. Тому ви можете пишатися тим містом, яке ви обрали для проживання», – сказала Оксана Коляда.

Квартири були придбані за системою  співфінансування з державного та міського бюджетів. Серед сімей, що отримали квартири у тимчасове користування відповідно до рейтингу, — багатодітні сім’ї чи одинокі матері, які виховують неповнолітніх дітей. У  складі родин є  діти чи особи з інвалідністю, особи, які втратили працездатність, чи особи пенсійного віку.

«Коли почалася війна, я дуже добре пам’ятаю, як люди з зони проведення АТО почали їхати в Житомир. Багато хто брав із собою тільки найнеобхідніше, і треба було терміново приймати рішення, куди їх влаштувати. Люди розраховували, що вони приїдуть на тиждень-два. Але все затягнулося, і ми зрозуміли, що потрібно людей розселяти. Нікому не відмовили. Завдяки програмі ми змогли придбати 6 квартир. Попереду ще багато роботи. Ми готові розглядати й інші програми і співпрацювати у цьому напрямку», – повідомив міський голова.

Сергій Сухомлин подякував усім, хто долучився до цього процесу:

«Це була кропітка робота. Дякую всім, хто був залучений до процесу і допомагав: народним депутатам від Житомира Ігору Герасименку та Сергію Кузьміних, Міністерству у справах ветеранів і пані Оксані Коляді, керівництву Житомирської ОДА,працівникам наших соціальних служб, громадським організаціям. Гарний  приклад ефективної співпраці…», — зазначив міський голова.

Придбання соціального житла стало можливим завдяки ініціативі ГО «Мир на долоні». Квартири були придбані за системою співфінансування з державного та міського бюджетів.

“Завдяки Програмі, яка була прийнята на державному та місцевому рівнях, синергії між громадськістю, міською радою та Міністерством, ми на сьогодні маємо 6 кватрир і позитивні кроки на зустріч інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду. Під час отримання ключів з ордерами в залі ми спостерігаємо сльози радощів серед переселенців Житомира при тому, що ці квартири не будуть їх власністю. І нехай ці невеликі дії будуть поштовхом до подовження до впровадження комплексу програм забезпечення житлом ВПО та учасників АТО в місті, в регіонах, країні — зазначила голова ГО”Мир на долоні” Ірина Гладка

Відзначимо, що до Житомира  приїхало  1279  сімей, які змушені були залишити свої домівки. Підтримка внутрішньо переміщених осіб  здійснюється в рамках Комплексної  Програми соціального захисту населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2016 -2020 роки.

Джерело

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …