У Житомирі обговорили програми забезпечення переселенців житлом

НОВОСТИ ВОСТОКА

Які програми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб вже існують? Які програми можливо розглянути та прийняти на місцевому рівні? Ці та інші питання розглянули 14 червня поточного року у Житомирі під час круглого столу “Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Можливості та перспективи”. Захід відбувся з ініціативи ГО “СП”Мир на долоні” спільно із Департаментом соціальної політики Житомирської міської ради.

До обговорення долучились представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, УВКБ ООН, ПРООН, регіональний координатор Уповноваженого ВР з прав людини, керівник регіонального управління Держмолодьжитла, громадські організації, заступник голови Громадської Ради при МінТот та виконавчі органи місцевого самоврядування та інші.

За словами міського голови Сергій Сухомлина дане питання є нагальним та заслуговує на увагу органів влади і громадськості.

Як зазначив представник УВКБ ООН Віра Шелест: «Уже 5-й рік, коли люди знаходяться у ситуації переміщення і за міжнародними практиками, і рекомендаціями вирішення саме довгострокових рішень житлових питань треба вже починати на 2-3 роки в ситуації переміщення. Зараз ми бачимо прекрасні ініціативи. Розробка та подальша імплементація таких програм підтримки ВПО як спільноти, яка мешкає на Житомирщині сприятиме їх подальшій інтеграції. Беручи до уваги комплексний підхід, ми вважаємо, що це може бути прекрасним прикладом для України, для інших міст саме такий підхід, я маю на увазі, коли міська рада, ВПО, профільні департаменти і відповідальні особи, беруть на себе таку ініціативу і працюють разом».
Усі фахівці ретельно опрацювали запропонований ГО “СП”Мир на долоні” комплекс порядків забезпечення житлом переселенців у Житомирі.

Я рада констатувати, що розпочалась якісна комунікація на місцевому рівні, – наголошує голова ГО «СП «Мир на долоні» Ірина Гладка. Сподіваюся на позитивне вирішення даного питання найближчим часом.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes