У восьми містах України за гроші ЄС збудують квартали для переселенців. Де саме?

КИЕВЩИНА

Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) оголосила про програму будівництва енергоефективного житла для переселенців у низці міст заходу України.

Наразі є три нові програми з фондами Європейського Союзу, які охоплюють близько 30 українських громад. Вони спрямовані на відновлення критичної інфраструктури, ремонт житла та будівництво нового житла для переселенців, розповіла головна інвестиційна радниця NEFCO Юлія Шевчук в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Одна з програм – ремонт і реконструкція пошкодженої критичної інфраструктури Київщини. На її реалізацію спрямовано 50 млн євро грантових коштів, виділених Європейським Союзом через NEFCO. Вона передбачає відновлення інфраструктури, пов’язаної з водопостачанням, водовідведенням і теплопостачанням. Програму реалізовуватимуть у Бородянській, Борщагівській, Ірпінській, Димерській, Іванківській, Калинівській, Немишаєвській, Пісківській, Славутицькій та Великодимерській територіальних громадах.

Ще одна програма передбачає будівництво житла для переселенців та відновлення звільнених міст в Україні. Наразі програма охоплює шість міст – Чернівці, Дубно, Ковель, Львів, Житомир і Макарів. Йдеться про будівництво житла з повністю обладнаними та мебльованими квартирами, з корисною площею у межах від 3 200 до 5 700 квадратних метрів у будинках до п’яти поверхів. Суми інвестицій для міст будуть наступні: Львів – 19,5 млн євро; Чернівці – 10,5 млн євро; Дубно – 5,3 млн євро; Ковель – 4,8 млн євро.

В Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому, Нововолинську (Волинська область) ідеться про будівництво житла з повністю обладнаними та мебльованими квартирами, з корисною площею у межах від 5 000 до 7 000 квадратних метрів у будинках до п’яти поверхів. Суми інвестицій у цих містах будуть такі: Івано-Франківськ – 9,5 млн євро; Тернопіль – 9,5 млн євро; Хмельницький – 8,4 млн євро; Нововолинськ – 7,1 млн євро.

Ще одна програма, яку фінансує Євросоюз, стосується ремонту житла для переміщених осіб. Вона реалізовується у десяти містах на заході України.

Проєкти, які отримали підтримку, відбирали на основі пропозицій Міністерства розвитку громад та територій України. Остаточне рішення було за Євросоюзом. Вимоги NEFCO до житлових проєктів стосуються впровадження заходів підвищення енергоефективності будівель, необхідності використання більш екологічних матеріалів відповідно до будівельних стандартів ЄС.

У проєктах житла є умова, що громада забезпечить під’єднання нового будинку до всіх необхідних комунікацій (вода, тепло, електроенергія). Крім того, громада відповідає за обладнання укриття, без якого новий будинок неможливо ввести в експлуатацію.

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …