У Сєвєродонецьку МОМ реалізують проєкт «Житло для ВПО»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк зустрівся з командою Житлового проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Конрад Клос – Координатор Житлового проекту, Віктор Автономов – Співробітник проекту, відповідальний за Краматорськ та Сєвєродонецьк, Олена Луканюк – Співробітник з юридичних питань, Юлія Сибірянська – Співробітник з економічних питань та бюджету здійснили свій робочий візит до Сєвєродонецька 12 серпня у супроводі керівниці місцевого польового офісу МОМ Євгенії Коваленко.

Ще торік розпочато співробітництво Сєвєродонецька з МОМ по проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» по забезпеченню житлом ВПО. Фінансування буде реалізовано за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW). Цей житловий проєкт є пілотним в Україні.

Угода МОМ та KfW про реалізацію проєкту в обраних містах на Сході України сприяє зусиллям Уряду України щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб доступним житлом, а саме у м. Краматорську Донецької області та м. Сєвєродонецьку Луганської області.

Кошторисна вартість проекту: 22,100,000.00 ЄВРО, а строк його реалізації становить 5 років – до 24 березня 2025 року.

Робоча зустріч продовжилась безпосередньо на території майбутніх об’єктів будівництва.

МОМ у Сєвєродонецьку було запропоновано дві земельні ділянки, на яких планується будівництво багатоповерхових будинків. Ділянки надані в постійне користування відділу капітального будівництва та знаходяться в 80 та 84 мікрорайонах.

Детальним планом території 80-го мікрорайону 80 передбачено будівництво двох троьохпід’їзних чотирьохповерхівок на 96 квартир та трьох однопід’їзних чотирьохповерхівок на 48 квартир. Загальна кількість квартир -144.

Детальним планом території мікрорайону 84 м. Сєвєродонецьк, передбачено будівництво двох однопід’їзних дев’ятиповерхових багатоквартирних житлових будинків на 72 квартири.

Під час огляду території керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк і представники від МОМ разом з фахівцями обговорили поточні питання Житлового проєкту, а саме: економічні, інженерно-технічні та юридичні аспекти.

«Військово-цивільна адміністрація зацікавлена в продовженні співпраці і в сприянні реалізації зазначених проєктів будівництва житла для ВПО. Вони мають занадто важливе значення як для міста, так і для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міста», – сказав Олександр Стрюк та підкреслив, що разом з цими проектами вже передбачено й розвиток інфраструктури мікрорайонів та комунікацій для забезпечення життєдіяльності майбутніх житлових будинків.

Координатор Житлового проекту Конрад Клос запевнив, що обидві ці ділянки підходять під проєкт: «Це приблизно те, що ми шукали і в Краматорську. Ми скоро оголосимо пошук архітектурного бюро, яке буде працювати з нашим проектом. Паралельно розробляємо план екологічного та соціального менеджменту. І третє – готуємося до дослідження соціально-економічного статусу сімей ВПО. Наш план – з весни почати будівництво».

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …