У Сєвєродонецьку МОМ реалізують проєкт «Житло для ВПО»

НОВОСТИ ВОСТОКА

Керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк зустрівся з командою Житлового проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Конрад Клос – Координатор Житлового проекту, Віктор Автономов – Співробітник проекту, відповідальний за Краматорськ та Сєвєродонецьк, Олена Луканюк – Співробітник з юридичних питань, Юлія Сибірянська – Співробітник з економічних питань та бюджету здійснили свій робочий візит до Сєвєродонецька 12 серпня у супроводі керівниці місцевого польового офісу МОМ Євгенії Коваленко.

Ще торік розпочато співробітництво Сєвєродонецька з МОМ по проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» по забезпеченню житлом ВПО. Фінансування буде реалізовано за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW). Цей житловий проєкт є пілотним в Україні.

Угода МОМ та KfW про реалізацію проєкту в обраних містах на Сході України сприяє зусиллям Уряду України щодо забезпечення внутрішньо переміщених осіб доступним житлом, а саме у м. Краматорську Донецької області та м. Сєвєродонецьку Луганської області.

Кошторисна вартість проекту: 22,100,000.00 ЄВРО, а строк його реалізації становить 5 років — до 24 березня 2025 року.

Робоча зустріч продовжилась безпосередньо на території майбутніх об’єктів будівництва.

МОМ у Сєвєродонецьку було запропоновано дві земельні ділянки, на яких планується будівництво багатоповерхових будинків. Ділянки надані в постійне користування відділу капітального будівництва та знаходяться в 80 та 84 мікрорайонах.

Детальним планом території 80-го мікрорайону 80 передбачено будівництво двох троьохпід’їзних чотирьохповерхівок на 96 квартир та трьох однопід’їзних чотирьохповерхівок на 48 квартир. Загальна кількість квартир -144.

Детальним планом території мікрорайону 84 м. Сєвєродонецьк, передбачено будівництво двох однопід’їзних дев’ятиповерхових багатоквартирних житлових будинків на 72 квартири.

Під час огляду території керівник ВЦА у м. Сєвєродонецьк Олександр Стрюк і представники від МОМ разом з фахівцями обговорили поточні питання Житлового проєкту, а саме: економічні, інженерно-технічні та юридичні аспекти.

«Військово-цивільна адміністрація зацікавлена в продовженні співпраці і в сприянні реалізації зазначених проєктів будівництва житла для ВПО. Вони мають занадто важливе значення як для міста, так і для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міста», — сказав Олександр Стрюк та підкреслив, що разом з цими проектами вже передбачено й розвиток інфраструктури мікрорайонів та комунікацій для забезпечення життєдіяльності майбутніх житлових будинків.

Координатор Житлового проекту Конрад Клос запевнив, що обидві ці ділянки підходять під проєкт: «Це приблизно те, що ми шукали і в Краматорську. Ми скоро оголосимо пошук архітектурного бюро, яке буде працювати з нашим проектом. Паралельно розробляємо план екологічного та соціального менеджменту. І третє — готуємося до дослідження соціально-економічного статусу сімей ВПО. Наш план — з весни почати будівництво».

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

УКРАИНА
У Європі будут відкривати українські школи

Відбулось засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб на якому розглянули три питання:  про підтримку українських біженців закордоном; питання захисту права на освіту українських дітей і молоді, які є ВПО або перебувають на тимчасово окупованих територіях України; шляхи збільшення ефективності надання грошової допомоги постраждалим з боку держави та міжнародних …