У Святогірську Фонд Ріната Ахметова організував оздоровчий табір для дітей-переселенців

НОВОСТИ ВОСТОКА

Для них літній табір — більше, ніж відпочинок, тут їх навчають творчості, яка допомагає забути ті жахи, що вони пережили. Усе побачене втілюють у маленьких фільмах. Про психологічне відновлення за підтримки Фонду Ріната Ахметова — читайте далі.

Літній табір для цих дітей – більше ніж відпочинок! Тут їх вчать створювати відео-історії, обговорюють технічні й творчі нюанси.

Перші відеороботи блогерів-початківців — справжні маленькі фільми про те, яким вони запам’ятали початок війни.

Адже всі вони — з Донбасу і не з чуток знають про найсумніші події.«Потрапляв снаряд і в гуртожиток, в садочку снарядом вбило дівчинку, а потім і її брата», — згадує переселенка з Лебединського Катерина Зимова.

12-річна Катя пригадує, як сама вперше ховалася від обстрілів у підвалі. Каже, потім це стало звичною справою.«Вдень ми почали спати у підвалі, іноді й ночувати. Потім, коли зупинились постріли, мама ходила за їжею до будинку. Ми виходили тільки на 10 хвилин, чули постріли і заходили у підвал», — розповіла Катерина.

Невдовзі дівчинка з сім’єю переїхала до Маріуполя. У рідному селі залишилися бабуся та дідусь.«На вулиці бабусі залишилися тільки старі люди, а ті, хто молодий, у кого діти — всі поїхали. А у бабусі хазяйство», — ділиться дівчинка.

Катя каже, в Лебединському, як і раніше, чутно постріли. Та більшість людей на них уже не звертає уваги.«Я з братиком нормально ставимося, мама також. Вже всі звикли. Є друзі, які дуже бояться виходити на вулицю, коли стріляють», — розповідає Катерина Зимова.

Щоб відновитися і психологічно, і фізично – цьогоріч Фонд Ріната Ахметова влаштував для понад сотні дітей Донбасу літній відпочинок у дитячому таборі Святогір’я.«Ми будемо дуже старатися, щоб вони отримали яскраві емоції, позитивний настрій, щоб вони поїхали з гарними спогадами. Щоб це було “мирне літо” для дітей з Донбасу», — сказала психологиня Валерія Волкова.

Від 2015-го року в межах проєкту “Рінат Ахметов – дітям. Мирне літо” оздоровилося понад чотири з половиною хлопців і дівчат.«Дуже хочеться подякувати Фонду Ріната Ахметова за таку поїздку. Тут можна знайти друзів зі свого міста, поспілкуватися, весело, вожаті круті — мені все подобається!», — сказала Катерина Зимова.

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ
Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб

Створено Всесвітню організацію Внутрішньо переміщених осіб. Представники громадських організацій України з числа ВПО та українців, що були змушені покинути межі країни, виступили з ініціативою створення спільного громадського обʼєднання. Питання до обговорення: Масштабна агресія проти України посилила міграцію українських громадян в межах країни та змусила мільйони покинути власні домівки та вирушити …

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

promocodes