Пятница, 9 июня 2023   Подписка на обновления  RSS
У Северодонецьку відкриють доходи від видобувних галузей
23:59, 30 октября 2016

У Северодонецьку відкриють доходи від видобувних галузей


27 жовтня 2016 року відбудбувся круглий стіл, присвячений міжнародній Ініціативі прозорості видобувних галузей у місті Сєвєродонецьк

Захід організовується Палатою податкових консультантів України в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», що реалізується «Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ІПВГ – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості видобувних галузей, який на сьогодні запроваджено у майже 50-ти країнах світу. У рамках ІПВГ здійснюється перевірка (аудит) сум платежів, які сплачують видобувні компанії у вигляді обов’язкових податків, зборів та напрямків, по яким такі платежі використовуються урядом. Детальніше про ініціативу можна дізнатися на сайті http://eiti.org.ua.

Завдяки впровадженню стандартів ІПВГ громадськість, держава і приватний сектор отримають доступ до інформації щодо наступних категорій, які на сьогодні є закритими: 1) сум податків та зборів, які до державного бюджету спрямовують щороку видобувні компанії; 2) дані про видобуті корисні копалини в країні в цілому та в кожному регіоні зокрема; 3) інформацію про дозвільні документи, ліцензії та власників видобувних компаній; 4) прозорість використання державою податків і зборів, отриманих від видобувних компаній; 5) інвестиції у соціальну сферу та інфраструктуру регіону (скільки витрачається на дороги, лікарні, школи, інші місцеві проекти), які є важливими для відновлення регіону.

В роботі фахової зустрічі взяли участь представники територіальних громад Луганської області громадські діячі, зацікавлені в даній тематиці та представники місцевої влади
Круглий стіл пройшов із метою ознайомити учасників з ІПВГ, сформувати ініціативну групу і підготувати питання до розгляду на семінар, який пройде у м. Сєвєродонецьк у листопаді 2016 року і буде присвячений міжнародній Ініціативі прозорості видобувної галузі.

img_2358

Об авторе: Олег


© 2023 Переселенцы

Наша Соломенка Новости Краматорска