Site icon Переселенцы

У Президента спрогнозували, коли відбудуться місцеві вибори на Донбасі

В офісі президента не сумніваються, що виборчі дільниці відкриються вже восени.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак висловив думку, що місцеві вибори на окупованому Донбасі відбудуться вже найближчої осені, як і на всій території України, і поки через пандемію коронавіруса вони не скасовані.

Під час онлайн-дискусії, організованої американським аналітичним центром Atlantic Council, він заявив, що вибори заплановані на 25 жовтня, і дата поки не скасовувалася.

«Ці вибори за українським законодавством, грунтуючись на всіх принципах Копенгагенської конвенції, будуть дуже потужним шляхом припинення війни на Донбасі», — вважає Єрмак.

За словами глави Офісу президента, напередодні виборів виборці відчують безпеку, як і всі мешканці країни, і зможуть прийти на виборчі дільниці. Він підкреслив, що зараз це головна вимога при переговорах з Росією.

«Це стосується і виведення всіх іноземних формувань, та передачі кордону, і все інше», — підкреслив Єрмак.

Нагадаємо, Єрмак стверджує, що влада розробила ряд заходів, які дозволять наблизити врегулювання конфлікту на окупованому Донбасі.

Зокрема, планується посилення переговорів у Тристоронній контактній групі.

За словами чиновника, роботу в Мінську мають намір зробити більш ефективною, дати імпульс переговорам.

«Ми (з представниками інших держав «четвірки» — ред.) зробили загальний висновок, що зараз важливо надати новий імпульс Мінську. І Україна це робить», — сказав він.

Єрмак підкреслив, що спочатку було в планах створення консультаційної ради, але згодом питання зняли з порядку денного.

«Сьогодні ми виступили з ініціативою підвищити рівень представленості ТКГ. Тобто поряд з керівником нашої делегації Кучмою (екс-президентом України Леонідом Кучмою — ред.), його заступником стає віце-прем’єр Олексій Резніков, а також ми додаємо в кожну підгрупу по 1 представнику на рівні не нижче заступника міністра», — розповів він.

Глава Офісу президента повідомив, що групу на переговорах у Мінську планують посилити народними депутатами.

«Також ми додаємо представників парламенту, і до цієї роботи будуть залучені керівники кількох профільних комітетів», — підкреслив він.

Єрмак сподівається, що російська сторона також налаштована на ефективні та результативні переговори. Також у команді президента пропонують зробити переговори «щоденними, а не раз в два тижні».

Джерело

Exit mobile version