У Національній опері України влаштували різдвяну казку для дітей з окупованих територій

КИЕВЩИНА

Справжню різдвяну казку влаштували в Києві для сиріт, дітей з інвалідністю та малечі з окупованих територій. Таке дійство — традиційне, цьогоріч маленькі гості дивилися виставу Пінокіо у Національній опері. Як усе було — в сюжеті Катерини Сривкової.

«Темної ночі зорі засяли, ангели людям щастя звіщали. У Віфлеємі в стайні на сіні Христос народився всім на спасіння».

Вже десятий рік поспіль на Різдво дітей з усіх куточків України запрошують до Національної опери — побачити справжню різдвяну казку, яку підготували спеціально для них.

«Мы специально привозим детей, которым очень сложно попасть на такие мероприятия. Со всех мест, откуда дети, может быть, никогда в жизни и не попадут в оперный театр», — зазначив Архімандрит Іоасаф, перший заступник голови синодального відділу УПЦ у справах молоді.

Цьогоріч запросили майже півтори тисячі дітей. Більшість із них — сироти, діти з інвалідністю, переселенці та ті, хто й досі живе на окупованій території.

«Около 600 — это воспитанники детских домов и интернатов, около 100 человек — переселенцы из зоны боевых действий, и около 200 человек — из Киевской области, тоже из отдаленных районных центров», — наголосив Архієпископ обухівський Іона, голова синодального відділу УПЦ у справах молоді.

Діана та Аня — жительки Бахмута, що на Донеччині. Дівчатам по 15 років, тож вони добре пам’ятають мирні часи. Разом ходили до школи, якої нині вже взагалі не існує.

«Там нет работы у нас, обстрелы постоянные. Мы раньше жили в поселке очень хорошо, он был тоже весь красивый, а теперь там везде военные. И мою школу родную разбили, она сейчас осталась на другой стороне», — розповідає Діана, жителька Донецької області.

Ілля каже: до Обстрілів уже звик, та жити поблизу лінії фронту — складно.

«Закрыли местную станцию, теперь приходится ездить далеко работать родителям. И пришлось перевестись в другую школу», — розповідає Ілля, житель Донецької області.

Понад сотня гостей — такі, як ці діти. Саме дня них намагалися створити казкову різдвяну атмосферу, щоб допомогти хоча б цього вечора відчути мирне свято.

«Это «красная зона». Это населенные пункты, которые разделены линией соприкосновения. Дети, которые росли под звуки войны. И то, что мы их выхватили хотя бы на такое короткое время, — это здорово! Это маленькое рождественское чудо «, — говорить Сергій Сівохо, радник секретаря РНБО з питань реінтеграції та відновлення Донбасу.

Знаменита казка про Пінокіо залишила найкращі враження, запевняють маленькі глядачі:

«Дуже сподобалося. — Мені сподобалося, що Пінокіо став людиною».

Митрополит Київський та всієї України Онуфрій теж доєднався, щоб благословити малечу та разом відзначити свято.

«Це свято миру і благоговіння. І я хочу побажати у цей день всім нам, щоби ми любили Христа, любили бога, який приніс себе в жертву за нас, який прийшов на землю для того, щоби зробити те, що ми мали зробити. Я бажаю, щоби кожна людина, всі ми провели своє земне життя так, щоби воно для нас стало початком небесного життя. Всіх вітаю зі святом Різдва Христового, нехай божий мир, боже благоговіння буде із нами!», — привітав Митрополит Київський та всієї України Онуфрій, Предстоятель УПЦ.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК