У Мистецькому Арсеналі в Києві триває виставка «Як тебе звати?». Діти-переселенці та їх недитячі історії.

КИЕВСКИЕ НОВОСТИ

«Як тебе звати?» –  більше, ніж просто виставка, це калейдоскоп дитячих  історій  та зовсім недитячих доль. В експозиції представлені малюнки, власноруч намальовані карти залишених міст, фото дітей та батьків, що змушені були виїхати до «зовнішнього» світу, інсталяції та відеопроекції, що відтворюють подорожі з дому у невідоме. Історії дорослішання, зростання, перших втрат і нових мрій представлені у різноманітних формах.

«Як тебе звати?» – це перше,що ми запитуємо один в одного при знайомстві. Тому виставка і пропонує нам познайомитися з невідомими нам людьми, як щодня знаходяться поряд – внутрішньо  переміщеними дітьми та їх родинами. «Як тебе звати?» – таке просте, здавалось би, запитання, порушує взаємне ігнорування і будує мости між «ми» та «вони», між «чужі» та «знайомі». Саме так – через прості запитання та відповіді, фотографії та проекції, малюнки та зібрані докупи дитячі речі – виставка знайомить нас із життям «нових інших» – тих, хто проти своєї волі і в силу непередбачуваних обставин змушений був залишити затишний дім і стале життя. Один з  фрагментів  експозицій так і називається «Нам було затишно вдома» і представляє фото зруйнованих снарядами житлових  будинків і подвір’ї, а зо допомогою спеціальних окулярів «3Dреальності» ви можете навіть «зайти» в середину і пройтись по уламках чийогось затишку. На стінах замість картин – маленькі історії дітей, нашкрябані слова чи фрази, які чимось вкарбувалися в пам’ять. Все це  могло б бути про кожного з нас.

Історії дитинства і дорослішання – багато в чому схожі, але все ж унікальні. В рамках проекту «Крихітні  історії» відомі люди з усієї країни поділилися свою історією з дитинства, і вони виявились зворушливими і простими. В центрі одного з залів Мистецького Арсеналу – прозорий куб, наповнений дитячими речами. Що він символізує, вирішить кожен для себе – для когось дійсно речі – улюблені або ті,які не вдалось сховати в наплічник і взяти з собою, улюблені іграшки, залишені на призволяще в покинутих помешканнях, для когось – всі ті кольорові враження і мрії, які назавжди залишились «там» – на невизначеній поки що території.

В рамках виставки проводяться лекторії, театральні вистави, кіноперегляди й обговорення – всі вони так чи інакше стосуються тем міграції, дитинства, пошуків дому, і, власне самих себе вимушеним переселенцями. Що не кажіть, а з подорожі – бажаної чи вимушеної – майже ніхто не повертається таким же, як вирушив. Діти, які дорослішають швидше за своїх однолітків, все ж лишаються дітьми – вигадують собі уявних друзів, пишуть в блокнотах «секретики» і мріють, що зрештою закінчитися війна і вони повернуться додому. Дорослим залишилось лише створити їм таку можливість, все інше вони вже будуть собі самі.

Відвідувачі виставки «Як тебе звати?» запрошуються до діалогу з тими, кого ми бачимо щодня – кого називають безбарвним словом «переселенець». Хто  вони, ці 235 000 дітей, що вимушені були залишити рідну домівку, школу, друзів і опинитись там, де, може, ніколи раніше не були? Можливо, це однокласник вашої дитини чи хлопчик, що розклеює рекламні оголошення біля під’їзду? Чи дівчинка, що заворожено дивиться на гарну вбрану ляльку у вітрині супермаркету іграшок, але не наважується попросити її у мами, що так багато працює і так часто плаче? Чи підліток, що просить у вашого племінника покататись на ровері? Всі ці діти нової війни, яку нам теж так часто зручно не помічати.

Виставка і подій, що відбуваються в її межах, не дає відповідей на болюче питання, не нав’язує жодних позицій, а запрошує просто замислитись – хто ці діти, про що вони думають, чого чекають? Програма заходів за посиланням: http://artarsenal.in.ua/uk/

Виставка «Як тебе звати?» створена за підтримки UNICEF та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Відвідати її можна за адресою: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-12 до 25 грудня включно. Вхід безкоштовний.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

НОВОСТИ ВОСТОКА
Затримка виплат ВПО: куди та до кого звертатися, аби відновили фінансову допомогу

Переселенці, яким затримують належні виплати, можуть звертатися до органів соцзахисту, ЦНАПу, Мінреінтеграції або до Офісу уповноваженого з питань ВПО. Для частини внутрішньо переміщених осіб діють соціальні виплати. Для людей, які вимушено покинули свої домівки, передбачено фінансову допомогу від держави у розмірі 2 тис. грн для осіб від 18 років та 3 тис. грн для дітей та осіб …

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …