У Маріуполі будують перший в Україні сталевий будинок під соціальне житло

НОВОСТИ ВОСТОКА

У Маріуполі будують перший в Україні сталевий будинок для надання городянам соціального житла, у тому числі переселенцям.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в Маріупольській міській раді.

«У Приморському районі продовжується будівництво першого в Україні сталевого будинку. Проєкт допоможе знизити потребу міста в соціальному житлі. Перші жителі зможуть заселитися до нових квартир вже 2022 року», – йдеться у повідомленні.

За словами заступника міського голови Михайла Івченка, всього 120 сімей тут отримають доступне житло, і половина квартир призначена для «нових маріупольців» – переселенців з тимчасово окупованих територій.

«Також ми плануємо надати квартири категорії людей гостродефіцитних професій. Це вчителі, медики, співробітники силових структур і комунальних підприємств», – пояснив Івченко.

Він зазначив, що конкретні рішення з видачі квартир буде приймати комісія, коли будівництво завершиться.

У міськраді нагадали, що фінансується будівництво спільно муніципалітетом, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Групою Метінвест. Автори проєкту – переможці конкурсу молодих архітекторів «Steel Freedom Architecture Festival».

При будівництві застосовуються унікальні надміцні плити. Крім того, новобудова площею понад 7 тисяч квадратних метрів буде мати найвищий рівень енергоефективності.

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …