У Галичі поляки відновлюють будинок сімейного типу, в якому живуть переселенці

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Приблизно 840 тисяч гривень на ремонт дитячого будинку сімейного типу в Галичі виділило Міністерство закордонних справ Республіки Польща. Все це у межах програми “Польська допомога”. Ремонту будівля потребувала після червневої повені.

Один із мешканців будинку сімейного типу Степан Пенило розповідає, що зараз тут проживати комфортно. Проте тоді, коли була повінь, усі дуже переживали, повідомляє “Суспільне Карпати”.

“Нас тато з мамою розбудили, коли була повінь. Вони сказали, щоб ми допомагали все швидко носити, щоб вода не затопила усе, що було. Ми переживали і молилися Богу”, – каже Степан Пенило.

У дитячому будинку сімейного типу живе переселенець із Луганської області Сергій Хабаров. Чоловік каже, що від війни було легше втекти, ніж від стихії, яка вирувала у червні.

“Це було о 5-й годині. Я вранці встаю завжди. Тоді почув, як щось шумить, глянув у вікно, а там річка вже тече. Я швиденько всіх розбудив, – пригадує чоловік. – Від війни простіше втікати. Ми застрибнули в машину і поїхали. А тут треба було рятувати і робити щось”.

Будинок сімейного типу заснував благодійний фонд “Місія християнина”. Директор фонду Ярослав Слюсар розповідає, що зараз тут проживають три сім’ї переселенців зі Сходу та ще 17 дітей.

“Сім’я Хабарових, Соколових і Сошиних – усі переселенці зі Сходу, які втратили свої помешкання під час окупаційних дій Росії. Всього в будинку зараз 17 дітей. Ми чекаємо ще три сім’ї, бо в нас шестиквартирний будинок, три квартири вже зайняті, ще три – будуть зайняті пізніше. Ще плануємо поселити у нас приблизно 15 дітей”, – зазначив Ярослав Слюсар.

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевіч розповідає, що представники дипломатичної установи стежили за ситуацією із затопленням у червні.

“До нас з Міністерства почали дзвонити і питати про те, яка ситуація в Україні, чи багато шкоди завдала повінь. Ми постійно стежили за цим. Ми були у різних селах, містах. Врешті, приїхали сюди (ред. – будинок сімейного типу). Ми зрозуміли, що якщо є можливість передати фінансову допомогу, то саме тут вона є найнеобхіднішою”, – додала консулка.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Як переселенцям отримати безкоштовне житло

Людина, яка має довідку ВПО, може стати на облік для надання тимчасового житла. Житло надається: у порядку черги; за його наявності. Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: – багатодітні сім’ї; – сім’ї з дітьми; – вагітні жінки; – особи, які втратили працездатність;– особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було …

КИЕВЩИНА
ООН облаштує житло для переселенців на Київщині

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців допоможе створити та облаштувати житло для переселенців на Київщині. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА. “УВКБ ООН надасть необхідні будівельні матеріали для відновлення місця компактного проживання та об’єкту під квартири для ВПО”, — йдеться в повідомленні. Територіальні громади самостійно вирішуватимуть, як …

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ
Всесвітній день біженців: скільки людей покинули Україну з початку повномасштабного вторгнення

20 червня, відзначається Всесвітній день біженців. Був започаткований організацією Об’єднаних Націй у 2000 році.Нині більш ніж актуальний для України, адже мільйони наших співгромадян були змушені покинути рідні домівки, тікаючи від жахів війни, пише сайт Переселенці. За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано у Польщі — 1,58 мільйони осіб, у Німеччині — 923 тисячі, у Чехії — приблизно 500 тисяч. Окремо слід відзначити Росію — там, …