У Галичі поляки відновлюють будинок сімейного типу, в якому живуть переселенці

НОВОСТИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕВ

Приблизно 840 тисяч гривень на ремонт дитячого будинку сімейного типу в Галичі виділило Міністерство закордонних справ Республіки Польща. Все це у межах програми “Польська допомога”. Ремонту будівля потребувала після червневої повені.

Один із мешканців будинку сімейного типу Степан Пенило розповідає, що зараз тут проживати комфортно. Проте тоді, коли була повінь, усі дуже переживали, повідомляє “Суспільне Карпати”.

“Нас тато з мамою розбудили, коли була повінь. Вони сказали, щоб ми допомагали все швидко носити, щоб вода не затопила усе, що було. Ми переживали і молилися Богу”, – каже Степан Пенило.

У дитячому будинку сімейного типу живе переселенець із Луганської області Сергій Хабаров. Чоловік каже, що від війни було легше втекти, ніж від стихії, яка вирувала у червні.

“Це було о 5-й годині. Я вранці встаю завжди. Тоді почув, як щось шумить, глянув у вікно, а там річка вже тече. Я швиденько всіх розбудив, – пригадує чоловік. – Від війни простіше втікати. Ми застрибнули в машину і поїхали. А тут треба було рятувати і робити щось”.

Будинок сімейного типу заснував благодійний фонд “Місія християнина”. Директор фонду Ярослав Слюсар розповідає, що зараз тут проживають три сім’ї переселенців зі Сходу та ще 17 дітей.

“Сім’я Хабарових, Соколових і Сошиних – усі переселенці зі Сходу, які втратили свої помешкання під час окупаційних дій Росії. Всього в будинку зараз 17 дітей. Ми чекаємо ще три сім’ї, бо в нас шестиквартирний будинок, три квартири вже зайняті, ще три – будуть зайняті пізніше. Ще плануємо поселити у нас приблизно 15 дітей”, – зазначив Ярослав Слюсар.

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевіч розповідає, що представники дипломатичної установи стежили за ситуацією із затопленням у червні.

“До нас з Міністерства почали дзвонити і питати про те, яка ситуація в Україні, чи багато шкоди завдала повінь. Ми постійно стежили за цим. Ми були у різних селах, містах. Врешті, приїхали сюди (ред. – будинок сімейного типу). Ми зрозуміли, що якщо є можливість передати фінансову допомогу, то саме тут вона є найнеобхіднішою”, – додала консулка.

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
RENOVATION і REPOINT презентували унікальний проект шахової академії в Казахстані

В Астані, де сучасна архітектура стрімко рисує контури майбутнього, починається нова глава в історії казахстанського спорту та освіти. Проект першої шахової академії міжнародного рівня не тільки зміцнює позиції Казахстану на світовій арені, але й вирізняє внесок двох компаній, які використали набуті знання та міжнародний досвід для реалізації амбітного проекту: RENOVATION …

КИЕВЩИНА
Ідентифікація через банк: пенсіонери-ВПО жаліються на припинення виплат

Пенсіонери-переселенці скаржаться, що ідентифікації в «Ощадбанку» недостатньо для продовження виплат. Часто людям доводиться особисто відвідувати сервісний центр ПФУ та писати заяву про відновлення нарахувань. Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мали пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Вона здійснюється через відділення Ощадбанку, особисто в територіальному органі Пенсійного …

КИЕВЩИНА
Як пенсіонерам-ВПО пройти ідентифікацію: покрокова інструкція

Пенсіонери, які зареєстровані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію через АТ «Ощадбанк», мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Ідентифікації для пенсіонерів-ВПО необхідна аби надалі отримувати належні виплати/ Ілюстративне фото Ідентифікація проводиться аби й надалі отримувати належні соцвиплати. Підтвердити особу можна наступними способами: — Особисто звернутися до відділення Ощадбанку; — Звернутися …