У Дніпрі презентували виставу, створену на основі реальних історій переселенок

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА

У Дніпрі театральна студія «Купе №5» з Конотопа представила спектакль, створений на основі реальних історій жінок, жительок Донбасу, які стали вимушеними переселенками. Презентація вистави «Коли ластівки повернуться додому» відбулась у залі центральної міської бібліотеки.

а словами акторів студії «Купе №5», сценарій художньої керівниці та режисерки театру Світлани Черних здобув перемогу у всеукраїнському конкурсі сценаріїв, присвячених темі миру, відтак вистава отримала життя на сцені.

Перевтілившись у своїх героїнь, актриси-аматорки розповідають про труднощі, які спіткали трьох різних жінок після переїзду з окупованих територій, та початок нового життя. Двоє з них – багатодітні мами, третя – мама дівчинки з ДЦП.

«Ці історії, які ми показуємо, – їх не потрібно грати. Їх треба озвучити й пропустити через себе. Сподіваємось, що у нас вийшло», – каже актриса Наталія Книр.

«Ми самі не переживали все це, ми – не переселенці, ми не відчували того, що відчували наші героїні, але було дуже важко. Під час перших репетицій ми не могли стримувати сліз», – додає актриса Анастасія Федоненко.

Як зазначила координаторка заходу в Дніпрі й координаторка  проєкту «Голос жінки має силу 2019» БФ «Карітас-Донецьк» у м. Дніпро Ірина Кузема, вистава має на меті привернути увагу суспільства до проблем жінок, життя яких змінила війна.

«Проєкт миротворчий. І ця вистава пропонує повернутись трішки назад, у події, які відбувались 5 років тому. Ми бачимо, наскільки складно було героїням – фізично, емоційно – пережити все те, що з ними відбувалось. Хочеться, щоб це ніколи не повторилось», – сказала Ірина Кузема.

Опісля спектаклю актори аматорського театру збирали пожертви для однієї зі своїх героїнь – переселенки, яка самотужки виховує дитину з інвалідністю.

Виставу вже побачили в Одесі, Ужгороді, Києві, Запоріжжі та інших містах.

Історії жінок з Донбасу, втілені в театральній постановці, також ляжуть в основу документального фільму, робота над яким триває.

Автор: Іван МУРАХА

Комментариев нет

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

КИЕВЩИНА
Европейские страны предоставляют бесплатное лечение пострадавшим от войны украинцам: как получить помощь

Программа охватывает как гражданских, так и военных, среди которых около 739 детей с тяжелыми заболеваниями, и оказывает им специализированную помощь и реабилитацию Украинцы, которые понесли ущерб от войны, имеют возможность получить бесплатную медицинскую помощь в клиниках Европы и мира. С момента полномасштабного вторжения России еженедельно украинские больницы направляют украинцев на …

ДНЕПРОПЕТРОВЩИНА
На Дніпровщині відкрився центр підтримки для переселенців

Гуманітарні центри — це локації, де надається підтримка мешканцям області, які перемістилися до більш безпечних регіонів України, створюються якісні умови для доступу населення до послуг, що сприяють адаптації, соціалізації та реалізації власного потенціалу в умовах війни, місце можливостей та єднання. Центр для підтримки жителів Селидівської громади, що покинули домівку через …

ЛУГАНЩИНА
Норвезька рада у справах біженців відкриває прийом заявок на допомогу

9 вересня, о 9:00 Норвезька рада у справах біженців (NRC) в Україні починає приймати заявки на багатоцільову грошову допомогу. Детальну інформацію щодо умов участі та подання заявок можна знайти на сайті організації. Під час попередньої хвилі допомоги NRC змогла підтримати понад 76 тисяч осіб. Це – 10 відсотків від поданих заявок. У …

Глушитель на АК